Dzieci przetrzymywane nielegalnie w żydowskich więzieniach,

Dzieci przetrzymywane nielegalnie w żydowskich więzieniach,

Postprzez krzysiek4 » Pt lut 06, 2015 6:51 am

mogą nie wyjść z nich do końca życia


Obrazek

Wszystko za sprawą zapisu w prawie Izraela, pozwalającego na tzw. uwięzienie administracyjne, umożliwiające na więzienie człowieka bez stawiania mu żadnych zarzutów. Aż 151 palestyńskich dzieci jest obecnie przetrzymywanych w izraelskich więzieniach z pogwałceniem zapisów Konwencji Genewskiej.

Według Military Court Watch, palestyńskiej organizacji monitorującej działania Izraela, aż 151 palestyńskich dzieci jest przetrzymywanych w izraelskich więzieniach z pogwałceniem zapisów Konwencji Genewskiej. To około 47 proc. wszystkich więzionych przez Izrael dzieci, uprowadzonych z terytoriów palestyńskich.
Rodzinom uprowadzonych oraz reprezentującym je prawnikom udało się ustalić, iż są one przetrzymywane jako "więźniowie bezpieczeństwa" i mają ograniczony kontakt z pozostałymi skazańcami.

Taki los spotkał m.in. 14-letnią Malak al-Khatib, która została skazana przez izraelski sąd na dwa miesiące więzienia za rzucanie kamieniami w izraelskich żołnierzy, przy czym rodzice dziewczynki twierdzą, iż zarzuty nie były prawdziwe.

Malak była jedną z nielicznych nieletnich, którym pozwolono przynajmniej przedstawić swoją wersję wydarzeń przed sądem, abstrahując już od uczciwości procesu. Wiele dzieci przetrzymywanych w więziennych murach przez izraelskie władze ani nie usłyszało żadnych zarzutów, ani nie stanęło przed sądem - uprowadzone w środku nocy z rodzinnych domów przez izraelskich żołnierzy do tej pory nie są w stanie wytłumaczyć sobie, dlaczego znalazły się w tym potwornym miejscu.

Odbieranie dzieci Palestyńczykom i zamykanie ich za więziennymi kratami ma na celu zastraszenie palestyńskiego społeczeństwa, przy czym wojsko nie prowadzi żadnych statystyk co do liczby porywanych maluchów.

Scenariusz jest zawsze ten sam. W środku nocy śpiące już dzieci budzi przerażające uderzanie w drzwi izraelskich żołnierzy, wykrzykujących instrukcje dla rodziny z rozkazem opuszczenia domu włącznie. Dla wielu dzieci, które stają się świadkami następujących po tym scen wszechogarniającego chaosu i przerażenia, podczas których niszczone są meble, czy wybijane okna, i potwornych przekleństw i gróźb żydowskich sołdatów kierowanych względem stojących w nocnej bieliźnie rodziców, których nie zobaczą przez długi czas, to trauma nie do opisania.

Żołnierze ograniczają się do lakonicznego poinformowania rodziców, że dziecko idzie z nimi "i zwrócą je później". Żadnych wyjaśnień. Tylko przemoc i zastraszanie. Niewielu z nich zostało poinformowanych o tym, gdzie dziecko jest zabierane, czy na jak długo.

Palestyńskie Stowarzyszenie Więźniów (PPS) poinformowało, że tylko 4 lutego siły zbrojne Izraela zatrzymały 11 palestyńskich nastolatków podczas nalotu dokonanego na ich rodzinne domy na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu i we wschodniej części Jerozolimy.

Obecnie w 17 izraelskich więzieniach przebywa 7 tys. Palestyńczyków, z których dziesiątki mają zasądzony wielokrotny wyrok dożywotniego więzienia. 540 Palestyńczyków jest przetrzymywanych za kratami bez postawienia im zarzutów i bez procesu, na podstawie tzw. administracyjnego zatrzymania. To ostatnie to wymysł izraelskich "prawodawców", aby móc "legalnie" więzić Palestyńczyków bez procesu i bez postawienia jakichkolwiek zarzutów nawet przez sześć miesięcy. Przy czym należy podkreślić, iż decyzja o uwięzieniu administracyjnym może być odnawiana co pół roku bez żadnych ograniczeń, co oznacza że zgodnie z izraelskim prawem człowiek może być pozostawiony w więzieniu do końca życia bez postawienia go w stan oskarżenia i skazania.

Military Court Watch podkreśla w wydanym dokumencie, że izraelska Służba Więzienna nie prowadzi pełnej dokumentacji, zawierającej rzeczywistą liczbę więźniów.
http://www.prawy.pl/8352-dzieci-przetrz ... onca-zycia
-
Avatar użytkownika
krzysiek4
 
Posty: 5341
Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 3:36 pm
Lokalizacja: Peloponez

Powrót do Instytut Zydoznawczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości