Projekt I Came By Boat

Tutaj bedziemy sygnalizowac w skrocie wydarzenia z ostatnich kilku dni.Tym ,ktorych bedzie interesowac pelna infomacja podajemy namiary na calosc materialu.

Projekt I Came By Boat

Postprzez krzysiek4 » Wt gru 08, 2015 1:34 pm

Historie sukcesu uchodźców na wszystkich plakatach Australii

W Australii ruszył projekt I Came By Boat (Przybyłem łodzią), którego celem jest zmiana opinii publicznej w kwestii uchodźców.

W ramach kampanii planuje się rozmieszczenie w miejscach publicznych posterów ze zdjęciami i historiami odnoszących sukcesy ludzi, którzy niedawno przybyli do tego kraju łodzią – pisze lenta.ru, powołując się na Mashable.

Środki, potrzebne do realizacji pomysłu, organizatorzy zamierzają zebrać na serwisie crowdfundingowym Chuffed. Według lenta.ru, łącznie na te cele potrzebnych jest 55 tys. dolarów. Planuje się, że wiosną 2016 roku w ciągu trzech tygodni postery będą wisiały na przystankach komunikacji miejskiej oraz w 400 innych miejscach w całej Australii.

W przyszłości twórcy planują zorganizować wystawę zdjęć do projektu. W chwili napisania tekstu zgromadzona kwota wynosiła 11 tys. dolarów.

Koordynator projektu Blanka Dudas, uchodźczyni z Jugosławii (państwo rozpadło się w 2003 roku), opowiedziała w wywiadzie dla periodyku, że zainspirowała ją brytyjska kampania 2013 roku I am an Immigrant (Jestem imigrantem), w której ramach na ulicach także były umieszczane postery z wizerunkami imigrantów i ich historiami — podaje lenta.ru.

„Chciałam pokazać, że oni (migranci) są nam bliscy, są tacy sami jak my. Nie trzeba ich się bać, ponieważ chcą tego samego, co my — pokoju i dobrobytu. Przyjechali, aby swoją obecnością ulepszyć nasze życie” — powiedziała Dudas.

http://pl.sputniknews.com

----------------------------------------Obrazek

-
krzysiek4

Powrót do W skrocie...