Musisz to zobaczyc.

Dariusz Kosiur, Husarz i Jasiek z Toronto zrobia wszystko aby przekonac swoich studentow,ze istniejacy system finansowy oparty jest na lichwie i przynosi krociowe zyski waskiej grupie a zniewolenie reszcie spoleczenstwa.

Musisz to zobaczyc.

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Cz paź 14, 2010 9:28 am

Jerzy Ulicki-Rek

Re: Musisz to zobaczyc.

Postprzez jasiek z toronto » N paź 17, 2010 5:02 am

Skutki zydowskiego systemu monetarnego w zasadzie nie sa dla mnie (i dla bardzo wielu) specjalnym zaskoczeniem, bowiem kazdy zydowski system (pod jakakolwiek postacia) jest de facto zlodziejskim lub oszukanczym systemem...Systemem pasozytniczym...
Prowadzacy (lektor) nie podaje zadnej konkretnej oferty ani konkretnego "lekarstwa" na likwidacje tego zydowskiego "przekretu" finansowego, ale chwala mu za to, ze na miare swoich mozliwosci dosc szeroko ujawnia lichwiarki proceder systemu okradania amerykanskich obywateli. Mam nadzieje, ze wpadnie mu w rece Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) i przestanie myslec o standardzie zlota...
=======================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » N paź 17, 2010 5:13 am

"Skutki zydowskiego systemu monetarnego w zasadzie nie sa dla mnie (i dla bardzo wielu) specjalnym zaskoczeniem.."

Nie zapominaj jednak ,ze sa tutaj studenci ,ktorzy o tym nic nie widza wiec musza zaczynac od podstaw.
Za kilka lat i oni beda mieli profesorska wiedze ale na razie od czegos musza zaczac :D

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez jasiek z toronto » Pn paź 18, 2010 3:44 am

Jerzy,
Pierwsze podstawowe pytanie, a zarazem najwazniejsze jest:
"Skad i na jakiej podstawie sa emitowane srodki finansowe??? (Skad i na jakiej podstawie biora sie pieniadze???).
Jest to pytanie KLUCZOWE dla kazdego czlowieka poslugujacego sie srodkami pienieznymi ("zywa"gotowka i elektronicznymi "przelewami").

Nalezaloby zwrocic baczna uwage na to, ze zaden "dyplomowany" ekonomista skrupulatnie omija odpowiedz na to najwazniejsze pytanie i zazwyczaj "zbywa" pytajacego.

Tutaj przypomniala mi sie konwersacja w Kongresie USA, gdzie Ron Paul zapytal szefa Federal Reserve Bernake'go:
"Jak to mozliwe, aby Federal Reserve pozyczylo 500 miliardow dolarow z budzetu USA, kiedy budzet USA jest zadluzony na ponad 12 bilionow (trylionow) dolarow? Skad Federal Reserve wzial te 500 miliardow dolarow na pozyczenie bankom europejskim?

Bernake' z szyderczym usmieszkiem odpowiedzial: "My te pieniadze stworzylismy (z niczego)..."...

Czy potrzeba wiecej komentowac bezczelnosci zydowskich lichwiarzy???
===============================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pn paź 18, 2010 8:13 am

Jan ,mnie nie musisz tego tlumaczyc ale wydaje mi sie ,ze potrzeba ci wiecej cirpliwosci dla 'pierwszoklasitow" :D
Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

A to musisz uslyszec...

Postprzez jasiek z toronto » N paź 24, 2010 4:12 pm

http://www.apokalipsa.info.pl/index3.htm

=================================
zapodal:
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez DeTe » N paź 24, 2010 10:34 pm

Huh...
Blisko 70 minut materiału - skorzystałem z linka który podrzuciłeś w komentarzu u Maruchy. Akurat miałem gości, więc dałem wszystkim do posłuchania. Reakcji nie da się opisać. Na początku lekkie komentarze, po pięciu minutach cisza jak makiem zasiał - do samego końca nagrania. :)
DeTe

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » N paź 24, 2010 11:29 pm

To co jest pod tym linkiem zamyka niejako to o czym mowi i Jasiek i Darek.
Polecam.

viewtopic.php?f=4&t=9486

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez jasiek z toronto » Pn paź 25, 2010 1:33 am

Mysle, ze pare pytan nasunie sie po tym audio-reportazu, bowiem nie jestem zwolennikiem "ubolewania" nad skutkami lichwiarskiego syndykatu okradania, ale ujawnienia przyczyn chciwosci zydowskiej diaspory lichwiarskiego zniewolenia finansowego dotyczacych tylko nie-zydow...o czym p. adwokat ani jednym slowem nie wspomniala, ani nawet nie zasugerowala, ze za tym "geszeftem" stoja (ukrywaja) sie czystej krwi zydzi...
W kazdym badz razie, oczekuje na wszelkiego rodzaju pytania dotyczace nie tylko tego zapodanego wywiadu w Radio Maryja, ale na wszelkiego rodzaju pytania zwiazane z cyrkulacja srodkami finansowymi.
======================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pn paź 25, 2010 4:27 am

jasiek z toronto napisał(a):Mysle, ze pare pytan nasunie sie po tym audio-reportazu, bowiem nie jestem zwolennikiem "ubolewania" nad skutkami lichwiarskiego syndykatu okradania, ale ujawnienia przyczyn chciwosci zydowskiej diaspory lichwiarskiego zniewolenia finansowego dotyczacych tylko nie-zydow...o czym p. adwokat ani jednym slowem nie wspomniala, ani nawet nie zasugerowala, ze za tym "geszeftem" stoja (ukrywaja) sie czystej krwi zydzi...
W kazdym badz razie, oczekuje na wszelkiego rodzaju pytania dotyczace nie tylko tego zapodanego wywiadu w Radio Maryja, ale na wszelkiego rodzaju pytania zwiazane z cyrkulacja srodkami finansowymi.
======================
jasiek z toronto

Masz racje.Zwrocilem na to samo uwage ale nie sluchalem calosci a tylko polowe(brak czasu) i czekam na reszte.
Z tego co piszesz domyslam sie ,ze sie raczej nie doczekam ale poslucham do konca ,zeby wiedziec wiecej o czym mowia"eksperci" w Polsce.
nawet na pocatku pani ekspert mowiac o Fed.res. mowi ,ze twor ,ktory powstal w 1913 nazywa sie "FED" :D
Niby tak ale nie zupelnie :D
Z drugiej strony przypuszczam ,ze nawet takie niepelne informacje beda szokiem dla wielu sluchacych :D

Poczatek zostal zrobiony.Poczekamy az do nas dolacza.
Nasz uniwersytet jest przeciez otwarty dla kazdego :D

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez DeTe » Pn paź 25, 2010 6:56 am

Jasiek z Toronto napisał(a):(...) ale ujawnienia przyczyn chciwosci zydowskiej diaspory lichwiarskiego zniewolenia finansowego dotyczacych tylko nie-zydow...o czym p. adwokat ani jednym slowem nie wspomniala

Wspomnieć próbowała jedna z rozmówczyń telefonujących do studia, ale szybciutko jej podziękowano za rozmowę w chwili gdy zaczęła mówić o żydostwie w polskim "rządzie".
DeTe

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pn paź 25, 2010 12:12 pm

"Wspomnieć próbowała jedna z rozmówczyń telefonujących do studia, ale szybciutko jej podziękowano za rozmowę w chwili gdy zaczęła mówić o żydostwie w polskim "rządzie".

Wiecie co..
Ja chyba zadzwonie do Radia Maryja i spokojnie i po polsku zadam kilka pytan.
Zdaje sobie sprawe z tego ,ze taka rozglosniamusi byc ostrozna po to aby"leganie' nie odebrano jej licencji.
(Patrz "Protokoly") ale nawet w tzw.komunie ci ,ktorzy chcieli cos powiedziec umieli to powiedziec tak aby sluchajcy zrozumial a cenzor nie mial sie do czego przyczepic.

A teraz mamy przez wolnosc slowa i demokracje...
A jesli to fikcja to trzeba to nazwac po imieniu.

Bo postepujac inaczej zachowujemy sie jak ta slynna dziewica co to i chciala by i boi sie...

Jerzy

ps.Sluchajac audycji w "linku" podrzuconym przez Jaska nie po raz pierwszy zwrocuilem uwage na to co zaskoczylo mnie gdy sluchalem tej rozglosni po raz pierwszy:
zwrocice uwage na to jakim tonem i w jaki sposob wita sluchaczy 'zapowiadacz".
Nie sluchajcie slow ale intonacji i wymowy.
"... i Maryja ,jak zawsze ,dziewica..."

Przeciez ten facet mowi tak jakby te slowa go parzyly i chcial je z siebie jak najszybciej wyrzucic :D
Przepraszam jesli niechcacy obrazam czyjas opinie ale takie jest moje,subiektywne ale-wierzcie prosze- szczere,odczucie.

Pomijam juz fakt:"...Maryja,JAK ZAWSZE..dziewica..." bo nie chce prowokowac tutaj sztormu :D

Powiem tylko to co pamietam: jesli ktos znany byl z tego ,ze jest oszustem i zlodziejem mial byc skrytykowany ALE POPRZEZ CHWALENIE GO,zlosliwiec mowil:'A teraz przemowi do Panstwa XYZ, JAK ZAWSZE uczciwy patriota,prawdziwy ..szczery...niezlomny... -a wszyscy -i ten mowiacy te slowa i wszyscy odbiorcy wiedzieli doskonale co soba ZAWSZE reprezentuje ten :JAK ZAWSZE :D

Dlatego dziwnie w moim uchu brzmi taka (powiedziana z szybkoscia platnej rzadowej reklamy przedwyborczej) forma slowna w tym wlasnie kontekscie.

Ale ja przeciez ZAWSZE taki czepialski...Nie przejmujcie sie :oops: :D

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pn paź 25, 2010 1:56 pm

I jeszcze jedno.Myslalem ,ze napisalem to porzednio ale widocznie skonczylo sie na mysleniu :D
Pani ekspert mowi o powstaniu "banku rezerw panstwowych... nazwanym FED "etc.

Przeciez to bzdura bo to nigdy nie byl -poza propaganda- bank zadnych rezerw a na pewno juz nie panstwowych :D :D :D

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez DeTe » Pn paź 25, 2010 8:54 pm

Jerzy. Jak na polskie warunki, to ten materiał i tak jest rewolucją medialnego przekazu. Człowiekowi dociekliwemu wystarczy podać wątek, i jeśli ten zainspiruje go do dalszych poszukiwań, to już poleci z górki (czyli stanie się wrogiem systemu jak my).
Zasadniczo możemy się czepiać szczegółów, bo mamy w tym nieco więcej stażu. Ludzie którzy po raz pierwszy spotykają się z tego typu wizją świata - milkną. W ich wnętrzach rozpoczyna się burza. Zwarcie ideologiczne. Widać to w ich oczach. :wink:
DeTe

Postprzez jasiek z toronto » Pn paź 25, 2010 9:52 pm

Moge przekazac cos ciekawego, a mianowicie, kiedys korespondowalem z wieloma ekonomistami (tak przynajmniej sie przyznawali), ale tylko dwoch przyznalo po ponad 20 latach pracy w systemie finansowym, ze w zasadzie nic konkretnego nie wiedza i nie wiedzieli skad i na jakiej podstawie sa tworzone srodki finansowe. Oni poprostu wykonywali z "gory" ustalone procedury finansowe i nie interesowali sie rdzeniem zagadnienia. Tak wiec tylko dwoch przyznalo sie publicznie ze nic nie wiedza (nie mieli "zielonego pojecia"...) na temat kreacji pieniadza. Doceniam to, bo faktycznie dwoch facetow mialo odwage napisac publicznie o swojej niewiedzy n/t emisji pieniedzy.
================================
jasiek z toronto

P.S. "Przyznanie sie do wlasnej nieswiadomosci nie jest grzechem, a tylko cywilna odwaga....przed samym soba..."
jasiek z toronto

Postprzez DeTe » Wt paź 26, 2010 8:30 pm

Jasiek z Toronto napisał(a):Mogę przekazać coś ciekawego, a mianowicie, kiedyś korespondowałem z wieloma ekonomistami (tak przynajmniej się przyznawali), ale tylko dwóch przyznało po ponad 20 latach pracy w systemie finansowym, ze w zasadzie nic konkretnego nie wiedza i nie wiedzieli skąd i na jakiej podstawie są tworzone środki finansowe. Oni po prostu wykonywali z "góry" ustalone procedury finansowe i nie interesowali się rdzeniem zagadnienia. Tak wiec tylko dwóch przyznało się publicznie ze nic nie wiedza (nie mieli "zielonego pojęcia"...) na temat kreacji pieniądza. Doceniam to, bo faktycznie dwóch facetów miało odwagę napisać publicznie o swojej niewiedzy n/t emisji pieniędzy.
================================
Jasiek z Toronto

P.S. "Przyznanie się do własnej nieświadomości nie jest grzechem, a tylko cywilna odwaga....przed samym sobą..."

He he.
Do złudzenia przypomina mi to poziom wiedzy dużej części dorosłych ludzi podających się za katolików. Okazuje się że 60-cio latek wie o swoim kościele tyle samo co przedszkolak. Całe życie powtarza wyuczone reguły i czynności, nie próbując poznać ich tajników.
Zazwyczaj jest to kilka prostych i malowniczych opowieści o życiu i nauczaniu Mesjasza. ...... Kilka historyjek.....
DeTe

Postprzez jasiek z toronto » Pt paź 29, 2010 1:54 am

Zazwyczaj, dorosli Polacy przyjmuja wiele falszerstw jako swego "rodzaju" dogmaty, ktore w rzeczywistosci nie maja przelozenia na ich realne zycie i sila rzeczy tkwia w moralnym zaklamaniu... Dobrze jest, jesli kilku przyjrzy sie rzeczywistosci, ktora nic nie ma wspolnego z Dekalogiem, ani z nauczaniem Mesjasza.
Mysle, ze stanie sie to juz kwestia czasu, kiedy ci co jeszcze nie widza, ani nie slysza, to wkrotce zobacza i uslysza na czym i w czym tkwi sedno ich infantyzmu i bezgranicznej wiary w stosunku do faktycznej otaczajacej ich rzeczywistosci...
Cierpliwosci...
=====================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez syzyf » Pt maja 20, 2011 4:47 pm

Witam wszystkich

Jestem tu nowy,wiec nie mialem jeszcze okazji obejrzec tego materialu.Ma ktos moze nowe namiary na ten filmik gdyz w/w link zostal usuniety z Youtube.

Dziekuje
syzyf

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » So maja 21, 2011 6:14 am

Syzyf
Witaj wsrod "polskich bandytow".
Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Powrót do NIEZALEZNY UNIWERSYTET INTERNETOWY/Independent Internet University