Bezgotowkowe pranie mozgu

Dariusz Kosiur, Husarz i Jasiek z Toronto zrobia wszystko aby przekonac swoich studentow,ze istniejacy system finansowy oparty jest na lichwie i przynosi krociowe zyski waskiej grupie a zniewolenie reszcie spoleczenstwa.

Bezgotowkowe pranie mozgu

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pn mar 01, 2010 9:49 pm

Warto przeczytac jak sie pierze polskie mozgi w intersie globalnego lichwiarza:

"
Z kartą warto
Na początku lat 90. w Polsce były tylko 42 tysiące kart płatniczych. W ciągu 1993 roku dokonano około 600 tysięcy transakcji kartami płatniczymi, w 2008 było ich już ponad pół miliarda.

Mimo dynamicznie rozwijającego się rynku transakcji bezgotówkowych, wciąż jesteśmy w ogonie Europy jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych form bankowości. Na koniec 2005 roku na 100 Polaków przypadało około 50 kart płatniczych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - blisko 280 kart.Kochamy gotówkę. A pieniądze kosztują – trzeba je drukować, pakować, przewozić i ochraniać. W Polsce wydaje się na ten cel rocznie 10 miliardów złotych. Najwyższy czas zrobić porządek w portfelu."

"Krzysztof Freliszek

zastępca dyrektora Departamentu Systemu Płatniczego Narodowego Banku Polskiego.
Departament Systemu Płatniczego zajmuje się projektowaniem zmian w polskim systemie płatniczym i dostosowuje go do wymogów Unii Europejskiej. Promuje obrót bezgotówkowy i dba o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu płatniczego. "http://las.polskieradio.pl/obrot-bezgotowkowy/

....................

"Droga gotówka
czwartek, 4 lutego 2010
Największe koszty obrotu gotówką ponosi bank centralny i banki komercyjne. To one płacą za drukowanie pieniędzy, ich dystrybucję, niszczenie starych banknotów i monet, obsługę kas, wkładanie pieniędzy do bankomatów czy przeliczanie pieniędzy i kontrolowanie poprawności obliczeń. Według szacunków Europejskiej Rady ds. Płatności koszt używania gotówki w całej Unii Europejskiej wynosi 50 miliardów euro rocznie . Dla porównania Polska „na czysto” otrzyma z UE w ramach funduszy pomocowych około 65 miliardów euro na lata 2007-2013.


Koszty gotówki w Polsce są relatywnie większe niż w innych krajach UE i wynoszą rocznie około 10 miliardów złotych. Jednak nie tylko NBP i banki ponoszą koszty z tytułu posługiwania się gotówką. Okazuje się, że powszechne przekonanie, że gotówka jest najtańsza jest błędne.
Każde gospodarstwo domowe miesięcznie płaci 7-8 rachunków stałych, czyli opłat za czynsz, energię, telefon, kredyt, abonament RTV itd. Ogromną większość takich rachunków opłacamy na poczcie. Według badań jest to blisko 30%. I choć coraz częściej wybieramy przelewy czy opłaty w sklepach, lub wyspecjalizowanych agencjach, to cały czas dominującą formą płatności jest gotówka.

Z analizy przeprowadzonej przez Narodowy Bank Polski wynika, że płacąc rachunki w banku gotówką, średnio, rocznie przeciętne gospodarstwo domowe wydaje na obsługę takich płatności 1371, 36 zł. Po drugiej stronie skali są opłaty dokonywane przez Internet, które kosztują rocznie 110,88 zł. Rachunek jest oczywisty. Im mniej gotówki wydajemy tym mniej nas to kosztuje.

Oto tabela pokazująca szczegółowo ile kosztuje płacenie rachunków:

Obrazek

http://las.polskieradio.pl/obrot-bezgot ... 35590.html


Jerzy Ulicki-Rek
Avatar użytkownika
Jerzy Ulicki-Rek
 
Posty: 13402
Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 2:10 pm

Re: Bezgotowkowe pranie mozgu

Postprzez jasiek z toronto » Wt mar 02, 2010 1:09 am

"Bezgotowkowe pranie mozgu" to w zasadzie jest to forma testu dla polskiej "gawiedzi" na jakim poziomie sa oglupieni...do zaakceptowania elektronicznego systemu finansowego, a tym samym do przyjecia "znamienia" bestii pod wlasna skore...
Podobna systuacja miala sie z tzw., "globalnym ociepleniem" czy szczepionka przeciwko "swinskiej grypie"...

Stary Testament zostal wypelniony i Nowy Testament rowniez bedzie wypelniony. Apokalipsa sw. Jana: 13:16, 17 - warto przeczytac....i obudzic sie...
===========================
jasiek z toronto
jasiek z toronto
 
Posty: 966
Dołączył(a): Pn gru 31, 2007 8:40 am

Re: Bezgotowkowe pranie mozgu

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Wt mar 02, 2010 5:31 am

Zamiescilem tekst poprzednio w pospiechu i dopiero teraz moge nad nim pomyslec:

(...) w 2008 było ich już ponad pół miliarda. (...)

(...)Na koniec 2005 roku na 100 Polaków przypadało około 50 kart płatniczych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - blisko 280 kart. (...)
Pol miliarda -gdzie?Bo chyba nie w Polsce:)
Jesli jedna przypada na dwoch Polakow a jest nas nawet 40 milionow...

(...)to cały czas dominującą formą płatności jest gotówka. (...)
I tak ma pozostac :)

Jerzy
Avatar użytkownika
Jerzy Ulicki-Rek
 
Posty: 13402
Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 2:10 pm

Re: Bezgotowkowe pranie mozgu

Postprzez jasiek z toronto » Śr mar 03, 2010 1:51 am

Dokladnie...
Program Kredytu Spolecznego GWARANTUJE w 100% taka niezaleznosc i anonimowosc poslugiwania sie "zywa" gotowka...przez wszystkich obywateli RP.
Jesli jednak jakas grupa czy spolecznosc nie pragnie poslugiwac sie gotowka, a sklonna jest do poslugiwania sie elektronicznymi transakcjami, to w kazdej chwili moze bez zadnego problemu przejsc na elektroniczny proces wymiany towarow i uslug.
=========================
jasiek z toronto
jasiek z toronto
 
Posty: 966
Dołączył(a): Pn gru 31, 2007 8:40 am


Powrót do NIEZALEZNY UNIWERSYTET INTERNETOWY/Independent Internet University

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości