Przestroga dla zwolenników używania gotówki w K.S.

Dariusz Kosiur, Husarz i Jasiek z Toronto zrobia wszystko aby przekonac swoich studentow,ze istniejacy system finansowy oparty jest na lichwie i przynosi krociowe zyski waskiej grupie a zniewolenie reszcie spoleczenstwa.

Przestroga dla zwolenników używania gotówki w K.S.

Postprzez Adam Kramarczyk » N lip 22, 2012 5:42 pm

Potwierdza się mój zarzut o, patologicznej roli gotówki dla zdrowego sytemu finansowego, jakim powinien być kredyt społeczny.
http://biznes.interia.pl/raport/grecja/ ... pe,1824528
Kto jest najbardziej zainteresowany zachowaniem status quo gotówki?
- Bogacze, spekulanci i złodzieje, twierdzę z całą stanowczością że, żaden system oparty na pieniądzu fizycznym nie zmieni sytuacji i pogrąży jak wyżej, każde reformy podobnym chaosie, i nędzy resztę społeczeństwa.
Ostatnio edytowano Wt lip 31, 2012 7:23 am przez Adam Kramarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Adam Kramarczyk

Re: Przestroga dla zwolenników używania gotówki w systemie kredy

Postprzez jasiek z toronto » Cz lip 26, 2012 4:27 am

Alez oczywiscie, ze p. Kramarczyk winil i bedzie winil gotowke w cyrkulacji spolecznej i jak najbardziej bedzie krytykowal Program Kredytu Spolecznego, bowiem nie zapodal iz Grekom gotowke drukuja Niemcy, a Polakom drukuja gotowke Anglicy...
Nie, nie, takich informacji p. Kramarczyk nie zapodaje..., bo i po co??? Jak rowniez nie zapodaje jaki w/g niego bylby faktyczny i sprawiedliwy system oparty na fizycznie wyprodukowanej czy wytworzonej wartosci fizycznej rekami i maszynami...
Ach, zapomnialbym, w/g p. Kramarczyka jak wczesniej zapodawal, bylaby elektroniczna karta (tzw., debit) z elektroniczna gotowka kontrolowana??? Ano jeszcze nie wiem przez kogo i w jakim celu???
Jeszcze p. kram-fry-arczyk nie ujawnil zadnej alrternatywy co bardzo latwo zauwazyc, gdyz w zasadzie Grecy sa winni wszystkiemu co wiazaloby sie z finansami, ale ani slowkiem nic nie wspomnial o lichwiarskim systemie finansowym, ktory DE FACTO kontroluje greckie finanse publiczne...
Alez, co...to przeciez jest calkowita wina Grekow i gotowki, ktora Grecy maja w rekach i probuja zainwestowac w innych bankach czy korporacjach...
Panie kramarczyk, moze dosc "sciemniania" i zejdz pan wreszcie z tego Forum...

================================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » Cz lip 26, 2012 6:49 am

jasiek z toronto napisał(a):Alez oczywiscie, ze p. Kramarczyk winil i bedzie winil gotowke w cyrkulacji spolecznej i jak najbardziej bedzie krytykowal Program Kredytu Spolecznego, bowiem nie zapodal iz Grekom gotowke drukuja Niemcy, a Polakom drukuja gotowke Anglicy...

W tej informacji nie ma znaczenia kto drukuje gotówkę, tylko co się dzieje gdy obywatel jest zmuszony zabezpieczać ją sobie sam.
Nie, nie, takich informacji p. Kramarczyk nie zapodaje..., bo i po co??? Jak rowniez nie zapodaje jaki w/g niego bylby faktyczny i sprawiedliwy system oparty na fizycznie wyprodukowanej czy wytworzonej wartosci fizycznej rekami i maszynami...

Nawet najsprawiedliwszy system dystrybucji pieniądza, nie uchroni obywateli, przed napaścią zorganizowanych gangów złodziejskich, złozonych z ludzi którzy pracy nie mają, ale mają za to dużo wolnego czasu.
Ach, zapomnialbym, w/g p. Kramarczyka jak wczesniej zapodawal, bylaby elektroniczna karta (tzw., debit) z elektroniczna gotowka kontrolowana??? Ano jeszcze nie wiem przez kogo i w jakim celu???

Nie zauważył Szanowny Pan, również że, podałem dokładne rozwiązanie, dla zachowania anonimowości użytkownika, no cóż wtórny analfabetyzm szkodzi.
Jeszcze p. kram-fry-arczyk nie ujawnil zadnej alrternatywy co bardzo latwo zauwazyc, gdyz w zasadzie Grecy sa winni wszystkiemu co wiazaloby sie z finansami, ale ani slowkiem nic nie wspomnial o lichwiarskim systemie finansowym, ktory DE FACTO kontroluje greckie finanse publiczne...

Kolejny raz wydało się że sz.p. jasiek z toronto, nie umie czytać ze zrozumieniem, ale to jego problem. To także forma anonimowej kradzieży systemu finansowego która grozi, systemowi kredytu społecznego, jeśli ten nie da satysfakcjonujących zysków bogatym, i chcącym inwestować swoje zgromadzone i uratowane przed gangami złodziejskimi 8) pieniądze użytkownikom, systemu Kredytu Społecznego. To realna groźba dla stabilności systemu finansowego pozbawionego odpowiednich zysków z lokat. Ale, jaśnie oświecony jasiek z toronto, nie umie czytać, nie wspominając o analizie tego co czyta, a zatem rozumie jak rozumie, kombinuje jak kombinuje, i przelewa na forum swoje nie do końca przemyślane, przemyślenia a nuż ktoś się nie zorientuje i przyklaśnie.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » Cz lip 26, 2012 11:15 am

Adam Kramarczyk napisał(a):
jasiek z toronto napisał(a):Alez oczywiscie, ze p. Kramarczyk winil i bedzie winil gotowke w cyrkulacji spolecznej i jak najbardziej bedzie krytykowal Program Kredytu Spolecznego, bowiem nie zapodal iz Grekom gotowke drukuja Niemcy, a Polakom drukuja gotowke Anglicy...

W tej informacji nie ma znaczenia kto drukuje gotówkę, tylko co się dzieje gdy obywatel jest zmuszony zabezpieczać ją sobie sam.
(jasiek z toronto) Teraz juz wszystko wiem, ze w/g p.kramarczyka nie jest wazne kto komu drukuje pieniadze. A wiec, jak "panstwo kramarczykowie" maja czelnosc mowic o suwerennym panstwie, ktoremu obce panstwo drukuje (emituje) pieniadze??? Czyli, wynika z tego, ze nam Polakom nie wolno drukowac wlasnych pieniedzy, bo po pierwsze nie wiemy jak to robic, a po drugie wogole nie jestesmy odpowiedzialni..., a po trzecie najlepiej to zrobia "panstwo karczmarzy" i "panstwo lichwiarzy"... "Oni" maja w tym wielotysieczne "doswiadczenie"... Ach, co bysmy zrobili bez panstwa "kramarczykow???"

Nawet najsprawiedliwszy system dystrybucji pieniądza, nie uchroni obywateli, przed napaścią zorganizowanych gangów złodziejskich, złozonych z ludzi którzy pracy nie mają, ale mają za to dużo wolnego czasu.

(jasiek z toronto) Rzecza oczywista jest, ze obywatelom nie wolno bedzie posiadac w kieszeni gotowki, bo zaraz znajda sie "zorganizowane" gangi na kazdym rogu ulicy majace zbyt duzo wolnego czasu i beda z miejsca napadac na porzadnych i pracowitych obywateli.
Najepiej byloby, aby "panstwo karczmarzy" trzymalo i "zabezpieczalo" gotowke w wersji elektronicznej...i wogole sprawowalo "piecze" nad finansami obywateli, ktorzy wogole nie maja pojecia gdzie i kiedy swoje wlasne pieniadze zainwestowac czy ulokowac...
Ech, panie kramarczyk idz pan w p......, a najlepiej na "swoj onet..."...
===========================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » Pt lip 27, 2012 10:19 am

Teraz juz wszystko wiem, ze w/g p.kramarczyka nie jest wazne kto komu drukuje pieniadze.

Naprawdę coś już pan wie, odnoszę wrażenie że raczej coraz mniej, i to ograniczenie wzrasta z każdym pańskim postem.

A wiec, jak "panstwo kramarczykowie" maja czelnosc mowic o suwerennym panstwie,

A gdzie żeś, geniuszu to wyczytał, i co naprawdę wiesz o suwerenności. Ja tego artykułu nie napisałem, ani jacyś "państwo kramarczykowie".
Gdzie w tym, artykule wspomniano suwerenności. Grecja do suwerennych już nie należy, oddała się podobnie jak pozostałe kraje UE pod władanie wspólnoty.

Czyli, wynika z tego, ze nam Polakom nie wolno drukowac wlasnych pieniedzy, bo po pierwsze nie wiemy jak to robic, a po drugie wogole nie jestesmy odpowiedzialni..., a po trzecie najlepiej to zrobia "panstwo karczmarzy" i "panstwo lichwiarzy"...

Co to ma wspólnego z artykułem :?: .

Ach, co bysmy zrobili bez panstwa "kramarczykow???"

Niech się Pan, panie jasku z toronto tak nachalnie nie przymila, bo jeszcze ktoś panu uwierzy, a znając poziom wiedzy i szczególnie, geograficznej :? zachodu, czytelnicy pomyślą że istotnie jest takie państwo. A więc, dementuję tą plotkę, rozsiewaną przez jaska z... :arrow: toronto (dla przypomnienia to miasto pisane dużą literą, w Kanadzie, nie w Polsce).
W przeciwieństwie do pana, nie wstydzę się swego nazwiska, i pochodzenia.

Rzecza oczywista jest, ze obywatelom nie wolno bedzie posiadac w kieszeni gotowki, bo zaraz znajda sie "zorganizowane" gangi na kazdym rogu ulicy majace zbyt duzo wolnego czasu i beda z miejsca napadac na porzadnych i pracowitych obywateli.

Proponuję prywatną wycieczkę, z gotówką w kieszeni, po prowincji Quebec, do Saskatoon. Québec, Trois-Rivières, Saguenay, może to da Panu do myślenia, o czym naprawdę mowa.

Najepiej byloby, aby "panstwo karczmarzy" trzymalo i "zabezpieczalo" gotowke w wersji elektronicznej...i wogole sprawowalo "piecze" nad finansami obywateli, ktorzy wogole nie maja pojecia gdzie i kiedy swoje wlasne pieniadze zainwestowac czy ulokowac...
Ech, panie kramarczyk idz pan w p......, a najlepiej na "swoj onet..."...

Podsumowanie "ściśle i na temat postu, po takim komentarzu, Grecy na pewno już wiedzą, jak mają zainwestować swoje trzymane w skarpecie pieniądze :?: . :arrow: U suwerennego jaska z toronto. Bezpieczeństwo gwarantowane, choćby przez odległość. A on tym czasem zakopie je na odziedziczonej po rodzinie farmie, może się rozmnożą, jak w bajce o Pinokiu.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » So lip 28, 2012 4:08 am

Re: Darek Rak..
Panie Darku, ja nie pisze od dwoch lat czy trzech n/t publicznych finansow, ale pisze ujawniajac lichwiarski proceder od lat prawie 20-tu i absolutnie nikt, (z pewnymi "wiadomymi" wyjatkami) nie mial cienia watpliwosci o prawdziwosci moich wypowiedzi i zarazem odpowiedzi na zadawane pytania, ktore dotyczyly nie tylko kwestii finansowych (finansow spolecznych).
Napisalem ponad 200 publikacji na ten temat i zadna lichwiarska tajemnica finansowa nie byla i nie jest obca, ktora bym publicznie nie wyjasnil nie tylko na tym Forum, ale na http://www.ojczyzna.pl , ktorego moderator zostal zamordowany wraz z zona (47 l) i synem (24 l) (Zbygniew Labedzkim 54 l) - zostala jeszcze jego sp. Zbyszka corka i nie wiem czy i ona zostanie "naznaczona'....
W kazdym badz razie, ilekroc pojawiam sie na publicznych Forum(ach) tylekroc zdarzaja sie "wypadki" z "rak nieznanych sprawcow"...lub "sprawcow" ktorzy doskonale wiedza co robia...\
Osobiscie, w dalszym ciagu ciesze sie, ze wciaz zyje, ale biore pod uwage, ze i moje dni staja sie policzone...
Zgodzilem sie...i na te dni...Panie Darku...i Wszyscy moi Czytelnicy.... Pytajcie o wszystko...poki jeszcze jestem...
=======================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » So lip 28, 2012 8:28 am

Darek Rak napisał(a):Witam obie strony - zarówno Pana Jana (Janusza – nie wiem – nie pytałem prywatnie) z Toronto oraz Pana Kramarczyka.

To dobrze, że nie znam żadnego z panów osobiście – łatwiej mi się odnieść do tych wypowiedzi gdyż tu nie wchodzi w grę aspekt emocjonalny.

Panie Kramarczyk – z tego co pan pisze - ,,potwierdza się mój zarzut o, patologicznej roli gotówki dla zdrowego sytemu finansowego. (...)- Bogacze, spekulanci i złodzieje, twierdzę z całą stanowczością że, żaden system oparty na pieniądzu fizycznym nie zmieni sytuacji i pogrąży jak wyżej, każde reformy podobnym chaosie, i nędzy resztę społeczeństwa”

Dariusz Rak.

Zastanawiające wnioski jak na wykształconego człowieka, bowiem zadałem pod wskazanym artykułem pytanie kto, jest zainteresowany zatrzymaniem systemu pieniężnego opartego na fizycznej gotówce. I zaproponowałem odpowiedź. Ta odpowiedź świadczy że jestem nieprzejednanym wrogiem bogacenia się jednostek kosztem całej reszty, okradania zwykłych ludzi, czy to stanowisko się Panu panie Darku nie podoba. Czy to świadczy o wrogości do systemu Kredytu Społecznego, NIE.
Pozwolę sobie wyjaśnić po kolei co mam na myśli. A więc pytanie...
Kto jest najbardziej zainteresowany zachowaniem status quo gotówki?

... dotyczy wszelkich sytuacji patologicznych, do których dochodzi w warunkach operacji gotówkowych. Kradzieży, napadów, wymuszeń, lichwy. Jak to ma miejsce wg. autora tekstu w Grecji.
- Bogacze, spekulanci i złodzieje, twierdzę z całą stanowczością że, żaden system oparty na pieniądzu fizycznym nie zmieni sytuacji i pogrąży jak wyżej, każde reformy podobnym chaosie, i nędzy resztę społeczeństwa.

Manipulowania wartością pieniądza w czasie, przetrzymywaniem gotówki przez bogaczy, poza rynkiem rodzimym, dla zachowania przewagi materialnej, nad resztą społeczeństwa, któremu odebrali znaczną część środków (patrz art.). Zasady Kredytu Społecznego są jasne, każdemu należy się taki sam udział, we wspólnym dorobku. Czy to jest wroga społeczeństwu zasada, jeśli tak, to gratuluję specyficznego poczucia sprawiedliwości, tyle że jest ono sprzeczne z zasadami Kredytu Społecznego, które głosił Douglas.
Pisze Pan że, nie odpowiadam na zadane pytania o Kredyt Społeczny, a tylko obrzucam błotem adwersarza, proszę więc przejrzeć całą dyskusję jeszcze raz, a zauważy Pan że jest odwrotnie. Dokładnie wyjaśniam swoje rozumienie zadanego problemu, i nie stosuję uników, w postaci insynuacji poglądowych czy ideologicznych, jak to czyni p. jasiek z toronto. Są jednak momenty że, na te insynuacje nóż się w kieszeni otwiera, i taka manipulacyjna retoryka, może wyprowadzić z równowagi.
Skoro czytuje Pan moje posty, to proszę wskazać które informacje o kredycie społecznym, podawane i wyjaśniane przeze mnie są nieprawidłowe, fałszywe, czy ogłupiające. A na marginesie, czemu nie włączył się pan do dyskusji, w tych momentach, i nie wskazał błędu? Czemu chwał się Pan za plecami, pana jaska z toronto, i nie wspomógł podobną do powyższej postawą?

Oświadczam że, nie jestem, i nigdy nie byłem, wrogiem idei Kredytu Społecznego w jego pierwotnej postaci, tak jak ją propagował inż. Douglas.

A kto powiedział, że pana analiza, Panie Kramarczyk, jest prawdziwa i słuszna? Ja widzę, że próbuje Pan przeforsować/przepchnąć swoją analizę oraz interpretację a w konsekwencji propagować to jako prawdę najwyższą. Mało tego, pan raczej próbuje zakrzyczeć innych niż ich przekonać.
Już samo to jak się pan podpisuje - ,,adwokat diabła’’ – o czymś świadczy.

Nikt, nawet naczelny propagator, nie udowodnił że się mylę, w swojej analizie systemu, a w zamian częstował mnie epitetami o pochodzeniu, czy światopoglądzie, więc jeśli znajduje Pan błędy proszę je wskazać, a nie zarzucać mi manipulację słowną.
Co do podpisu, to także wcześniej wyjaśniłem, więc nie będę się powtarzał, skoro Pan uważnie czyta wszystkie moje posty, to rozumiem że, zna treść uzasadnienia.
Proste pytania na logikę:...
...Takich pytań mógłbym Panu zadawać

Bardzo dobre pytania, i równie dobre odpowiedzi. Zgadzam się z Panem w całej pełni. Więc w czym konkretnie problem?
A w kwestiach poruszanych poniżej, mam pewne uwagi...
Inne: Pieniądz wirtualny to tylko 1/13 pieniądza rzeczywistego. Pieniądz wirtualny nie ma pokrycia w niczym. Absolutnie w niczym. Jedna prosta operacja i wszystkie pańskie pieniądze wirtualne na pana wirtualnym koncie wyparowują.

Jest, - rozumiem że chodzi tu o obecną sytuację ekonomii monetarnej świata - znacznie gorzej, ogromną większość w obrocie, stanowią przelewy elektroniczne, i papiery dłużne, i raczej to pieniądz fizyczny stanowi 1/13 wszystkich środków płatniczych.
Jeszcze inne: który z dwójki jest bogatszy: młody, który ma dom, samochód, meble i AGD/RTV w kredycie czy nieco starszy, który żyje skromnie ale systematycznie odkłada na przyszłość swoją i swoich dzieci pewną ilość pieniędzy po to, by te nie musiały bać się o to, że po nie zapłaceniu kilku rat kredytu (np. z braku pracy) ich dobytek życia zostanie zabrany? Ten pierwszy to tak naprawdę kolos na glinianych nogach.

Można takie wnioski wyciągnąć a można i inne:
Obaj są w podobnej sytuacji, choć pierwszy na starcie musiał mieć lepszą sytuację dochodów osobistych, aby otrzymać taki kredyt, spłacać i jeszcze pokrywać koszty życia bieżącego.
Pierwszy ryzykuje utratę dorobku, w chwili zaprzestania spłacania kredytów, drugi że, nigdy nie uzbiera sumy wystarczającej na cokolwiek, lub to co uzbiera nie wystarczy nawet, na jego pochówek.
Jeżeli wierzy Pan w to, co pan propaguje pomimo ewidentnych przesłanek przeciwnych z różnych stron to nie ma sensu dalej wchodzić z panem w dyskusję. .... że się mylą to oni i tak w to wierzą. Czemu? Bo boją się odrzucić tą iluzję, która wytworzyli sobie w głowach, boją się stracić swojej osobowości. Nie chcą się zmienić na lepsze.

Jak na razie przesłanki - cały czas mowa o systemie kredytu społecznego - pochodzą z dwóch stron, i nie są przeciwne tylko nieco rozbieżne.
Jeśli dla Pana system finansowy jest kwestią wiary, a nie wiedzy i problemem społecznym, to powyższe cytowane zdanie, - bez owej aluzji bo rozumiem, że jak Pan zapewnia, nic do mnie Pan nie ma - jest jak najbardziej prawdziwe, i dziwnym trafem pasuje do propagatorów zapatrzonych w swoją błędną wizję - czy też celowo wypaczoną? - systemu finansowego z którego uczynili wiarę, tabu. Douglas się w grobie przewraca, przez takich pseudo - kredytowców, którzy szukają winnych i konfrontacji, zamiast zastanawiać się, jak wdrażać nowy system, dokładnie wg. zaleceń jego twórcy. Oraz nauczać innych, na zgodnych z zasadami przykładach - "Kredytu Społecznego" czy, jak pierwotnie nazwał "Ekonomii Demokratycznej".
Adam Kramarczyk

Postprzez Adam Kramarczyk » Wt lip 31, 2012 7:33 am

Nie, nie, takich informacji p. Kramarczyk nie zapodaje..., bo i po co???

================================
jasiek z toronto

Ponieważ ta pańska rewelacja, jest kłamstwem(!!!) pieniądze polskie, od 1998 r. drukowane są w Polskiej mennicy państwowej, więc dlaczego miałbym okłamywać :?: , czy wprowadzać w błąd czytelnika :?: .
Mało tego teraz to, mennica Polska może drukować pieniądze innym państwom.
Adam Kramarczyk

Re: Przestroga dla zwolenników używania gotówki w K.S.

Postprzez krzysiek4 » Wt lip 31, 2012 8:02 am

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim z dnia 29 sierpnia 1997 r., Narodowemu Bankowi Polskiemu przysługuje wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych Rzeczypospolitej Polskiej.

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty ... onety.html

-
krzysiek4

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Wt lip 31, 2012 8:56 am

"Polskie z zagranicy? To niemożliwe!

Banknoty, których teraz używamy, należą do tak zwanej serii Władcy polscy. Od 1 stycznia 1995 roku są oficjalnym środkiem płatniczym w Polsce. Pierwsze serie tych banknotów były drukowane w Wielkiej Brytanii przez firmę Thomas de la Rue. Jest to nie do pomyślenia w większości innych krajów - uznawane jest za zbyt niebezpieczne.

Na szczęście produkcja wróciła do Polski w 1998 roku, więc serie banknotów od D w górę są już drukowane u nas.
Polskie monety od początku do końca powstają w naszym kraju."

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dzia ... px#content

Pytanie jednak:kto jest wlascicielem NBP?

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez krzysiek4 » Wt lip 31, 2012 10:16 am

hehe dobre pytanie na które najprawdopodobniej nie znajdziesz odpowiedzi...

Mennica Polska S.A. prywatną spółką

Kolejna udana transakcja na warszawskiej giełdzie. Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego sprzedało 42% akcji Mennica Polska S.A. o wartości 347 mln zł, kończąc tym samym prywatyzację spółki. MSP sprzedało 31,6% tj. 2.079.115 akcji Spółki, a BGK 10,3% tj 674.401 akcji, których nabywcami zostali krajowi i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni.

http://www.msp.gov.pl/portal/pl/29/9813 ... polka.html

-

-
krzysiek4

Postprzez Adam Kramarczyk » Śr sie 01, 2012 12:12 am

krzysiek4 napisał(a):Mennica Polska S.A. prywatną spółką

Sorki, rzeczywiście chodziło mi, nie o Mennicę, ale P.W.P.W., więc dokładnie producentem banknotów jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, natomiast Mennica Polska S.A., bije monety m.in. obiegowe, także kolekcjonerskie.
To jednak nie zmienia faktu że, Sz.P. jasiek z toronto, manipuluje wiedzą, lub takowej nie posiada. Pomimo 200 publikacji z których większość to kopie innych autorów, ale to szczegół.
Natomiast co do własności NBP, jak i pozostałych banków to niestety nie można żadnego określić, naszym całkowicie polskim. Podobnie jest z większością banków centralnych świata, z wyjątkiem niektórych krajów świata arabskiego.

Pytanie jednak:kto jest wlascicielem NBP?

Jerzy

Sz.P. Jerzy pytanie jest inne, czy należy utrzymywać status quo pieniądza gotówkowego?
Czy należałoby zmienić umowę społeczną, i zastanowić się nad umniejszeniem roli pieniądza jaką ludzkość mu przypisała i potraktować poważniej inne równie skuteczne o, ile nie skuteczniejsze środki wymiany dóbr?
- Pieniądz jest tylko narzędziem, a jego forma nie ma znaczenia, jeśli spełnia warunek podania wartości jakiegokolwiek dobra, bowiem to dobro zaoferowane lub nabyte przez kupującego jest celem wymiany.
P.S.
Dla wątpiących w bezpieczeństwo zapisów cyfrowych, mam odpowiedź o ile, system bezpieczeństwa bankowych operacji finansowych, zabezpiecza środki wymiany na tyle że, byle złodziej nie zawładnie naszymi pieniędzmi na koncie, ani w trakcie zakupów. To stworzenie super bezpiecznego systemu bezpieczeństwa, przez użytkowników Kredytu Społecznego nie stanowi żadnego problemu bo naród będący właścicielem systemu monetarnego, może wydać dowolną sumę i zatrudnić najlepszych fachowców do zbudowania i nadzoru takiego systemu. Powtórzę jeszcze raz, najważniejszy jest cel, dostęp do udziału we własności wspólnej, a nie środki do jego osiągnięcia. Pieniądz fizyczny (papierowy czy metalowy), nie spełnia żadnego warunku bezpieczeństwa, ani stałej równowagi, sumy wartości wszystkich dóbr i usług oferowanych na rynku. Natomiast księgowość finansowa, uzgodniona i stosowana przez całe społeczeństwo - mówię tu o umowie stosowania zasad K.S. w życiu gospodarczym kraju - robi to w każdym momencie i w dowolnej skali, czy to pojedyncza operacja wymiany czy 100 mln. operacji na sek. zawsze możemy wiedzieć, ile i za ile kupiono czy sprzedano dóbr i usług, ile mamy środków i dostępnych dóbr na kolejne zakupy, w dowolnej chwili i miejscu, o ile wszystkie te transakcje przechodzą przez jeden i ten sam system informatyczny.
O bezpieczeństwie do danych osobowych, można powiedzieć to samo, nie ma żadnych przeszkód aby te dane były doskonale zabezpieczone. Wszystko zależy od całego społeczeństwa i, jego zgodnej decyzji, jakie dane i gdzie powinny być ujawniane, a jakie utajniane, kto i w jakich warunkach, powinien mieć do nich dostęp, lub zakaz dostępu.
Na przykład, dane zdrowotne, decydują o uratowaniu lub uśmierceniu pacjenta, lekarz powinien znać całą historię leczenia i stanu zdrowia pacjenta, bo nie udzieli nikomu właściwej pomocy.
Instytucja pożyczająca pieniądze - mówię tu o działającej w ramach systemu K.S. -, powinna znać historię poprzednich pożyczek, bo notoryczny pożyczkobiorca nie spłacający, nie powinien dalej mieć prawa naciągać, wszystkich obywateli na jakiekolwiek sumy których nie zwróci, a które w globalnym rozrachunku, pojawią się bez pokrycia w dostępnych dobrach, co zachwieje samym systemem K.S.
Wniosek końcowy, nasuwa się sam, ekstremalna anonimowość zabije system, i wprowadzi anarchię i bezprawie w społeczeństwie. To już lepiej rozdać wszystkim broń, i niech sami rozwiązują siłowo swoje problemy, a ostatni który pozostanie zgasi światło, albo strzeli sobie w łeb.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Cz sie 02, 2012 1:11 am

"Sz.P. Jerzy pytanie jest inne, czy należy utrzymywać status quo pieniądza gotówkowego? "

Nie ,p.Adamie.Pytanie jest konkretne:KTO JEST WLASCICIELEM NBP I NIE MA NIC WSPOLNEGO Z GOTOWKA CZY TEZ BEZ NIEJ.

Czy należałoby zmienić umowę społeczną, i zastanowić się nad umniejszeniem roli pieniądza jaką ludzkość mu przypisała i potraktować poważniej inne równie skuteczne o, ile nie skuteczniejsze środki wymiany dóbr?
- Pieniądz jest tylko narzędziem, a jego forma nie ma znaczenia, jeśli spełnia warunek podania wartości jakiegokolwiek dobra, bowiem to dobro zaoferowane lub nabyte przez kupującego jest celem wymiany.

Jak pan to widzi...?Te wymiane bez pieniadza?

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez jasiek z toronto » Cz sie 02, 2012 8:08 am

Jerzy,
dla p. kramarczyka nie jest wazne KTO drukuje pieniadze i jak wynika z logicznego rozumowania, rowniez nie jest istotne KTO jest wlascicielem "NBP'' nazywanego "ogolnie" "narodowym bankiem polskim"...
Owszem, wiem KTO posiada 74% udzialu, bowiem zapodawalem cala liste panstw i bankow ktore tenze "wlasciciel" posiada lub jest glownym "udzialowcem", a wiec sila rzeczy sprawuje calkowita kontrole nad emisja, a co najwazniejsze sprawuje kontrole nad KREDYTEM finansowym...
Tak wiec w/g mr. rotschilda (glownego lichwiarza swiata) - wypowiedz z 1959 roku na konferencji prasowej w USA (N.J.) publicznie oswiadczyl: "...dajcie mi wladze nad kredytem, a wszystkie prawa bede mial za nic..."...
Mysle, ze Wszyscy moi Czytelnicy dosc dobrze rozpoznawaja i rozumieja o czym i na jaki temat pisze jak rowniez co wyjasniam...
============================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » Cz sie 02, 2012 5:09 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):
"Sz.P. Jerzy pytanie jest inne, czy należy utrzymywać status quo pieniądza gotówkowego? "

Nie ,p.Adamie.Pytanie jest konkretne:KTO JEST WLASCICIELEM NBP I NIE MA NIC WSPOLNEGO Z GOTOWKA CZY TEZ BEZ NIEJ.

Ale nie dotyczy treści artykułu, który wskazałem w temacie.
Jak pan to widzi...?Te wymiane bez pieniadza?

Jerzy

Tak to jest gdy kopiuje się teksty, bez ich czytania, czy pobieżnej analizy. Odpowiedź w najprostszej formie sam Pan umieścił w poście
viewtopic.php?f=21&t=17059#p39961
może jednak zacznie Pan czytać to co tam napisano w punkcie 17. - tym. Tak właśnie to i ja widzę.
A, jeszcze jedno pytanie, miał Pan skonfrontować informację Banku Australii i sprawy spłaty kredytu? Jak wypadła konfrontacja?
jasiek z toronto napisał(a):
Mysle, ze Wszyscy moi Czytelnicy dosc dobrze rozpoznawaja i rozumieja o czym i na jaki temat pisze jak rowniez co wyjasniam...
[/quote]
Więc niech Pan pisze dalej w swym temacie, skoro to panu sprawia, masochistyczną satysfakcję z własnej bezradności wobec tak potężnych przeciwników.
Bo nic twórczego z tych wysiłków nie wyniknie, ci ludzie są w stanie zmieść z powierzchni ziemi całe państwa, a co dopiero jakiś lokalny ruch społeczny, na razie to oni dyktują warunki.
Pan, panie jaśku, zachowuje się jak Chihuahua, który myśli że szczekając wystraszy śmiertelnie lwa.
A wracając do tematu, widzę że, jak zwykle nie ma Pan żadnego pomysłu, jak ustrzec system Kredytu Społecznego, przed zagrożeniami wymienionymi w wskazanym przeze mnie artykule?
Czyli, jak zwykle nie ma Pan nic, do powiedzenia w kolejnej ważnej kwestii? - A szkoda.
Ostatnio edytowano So sie 18, 2012 5:41 pm przez Adam Kramarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Cz sie 02, 2012 10:51 pm

"Tak to jest gdy kopiuje się teksty, bez ich czytania, czy pobieżnej analizy. Odpowiedź w najprostszej formie sam Pan umieścił w poście
viewtopic.php?f=21&t=17059#p39961
może jednak zacznie Pan czytać to co tam napisano w punkcie 17. - tym. Tak właśnie to i ja widzę. "

Panie Adamie.
Tekst skopiowany czytalem:)Wiele razy.
Tyle tylko ,ze panska odpowiedz chce mnie przekonac ,ze bez gotowki bedzie najlepiej:)

Mamy tutaj dwa rozne punkty widzenia i ich racjonalne uzasadnienie: Jan i ja twiedzimy ,ze wyeliminowanie gotowki bedzie narzedziem w reku kazdego rzadu umozliwiajacym totalna kontrole .Tu jest pies pogrzebany.Kazdy zarobiony i wydany grosz bedzie mogl byc sledzony.
Czyli oprocz systemu finasowego dochodzi tutaj problem wolnosci osobistej.
Z drugiej strony :gotowka jest ratunkiem w systemi gdzie jej uzywanie pozwala na unikniecie placenia haraczu zwanego podatkiem.
Jesli zniesiemy podatki to taka potrzeba zniknie.
Czy wedlug pana kredyt spoleczny zniesie podatki?
Bo jesli tak to zgodze siez panem:elektroniczny zapis bedzie bezpieczniejszy i latwiejszy.

A, jeszcze jedno pytanie, miał Pan skonfrontować informację Banku Australii i sprawy spłaty budowy mostu? Jak wypadła konfrontacja?

Panie Adamie.Prosze odswiezyc moja zbutwiala pamiec.
O jakim moscie mowimy?

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » So sie 04, 2012 4:04 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Mamy tutaj dwa rozne punkty widzenia i ich racjonalne uzasadnienie: Jan i ja twiedzimy ,ze wyeliminowanie gotowki bedzie narzedziem w reku kazdego rzadu umozliwiajacego totalna kontrole .Tu jest pies pogrzebany.Kazdy zarobiony i wydany grosz bedzie mogl byc sledzony.
Czyli oprocz systemu finasowego dochodzi tutaj problem wolnosci osobistej.

- Ja z kolei uważam że rząd, będąc administratorem gotówki w Kredycie Społecznym, nie będzie zainteresowany, prawidłowym rozdziałem dywidendy, mając jedynie własny i swoich znajomków, interes na względzie. Jak do tej pory, żaden polski "rząd" nie uwolnił się od pazerności na kasę, system monetarny zarządzany przez taki rząd, będzie wręcz kopalnią gotówki dla polityków, a gdy podporządkują sobie prawo, to także kontroli dystrybucji, pozostałej gotówki przekazywanych w ręce społeczeństwa. Zatem, gotówka w rękach rządu nie daje gwarancji że, kontrola zniknie, wręcz przeciwnie raczej wzrośnie. przykłady takiej kontroli: zasiłek bezrobotnych, emerytury, renty, zasiłki rodzinne, becikowe, wszystkie one nie maja żadnego prawidłowego związku z realiami, są jedynie chorymi pomysłami urzędasów i rządowych pseudo-ekspertów z tyt prof. przed nazwiskiem.
...
- Widzę inne rozwiązanie zarządcy, jest nim wprowadzenie demokracji bezpośredniej, jako jedynej legalnej władzy, tylko taki model rządzenia spełni warunki bezpieczeństwa i suwerenności kraju. To, nie naród ma być przedmiotem władzy, a odwrotnie rząd i administracja podlegają narodowej kontroli. To naród bez pośredników, ma prawo decydować o swoich prawach, obowiązkach i przywilejach, rząd "reprezentantów narodu", jest dyktaturą mniejszości nad resztą społeczeństwa, sam sobie nadał takie prawo, podobnie jak decyduje bez woli społeczeństwa o jego wszelkich prawach i obowiązkach (społecznych, socjalnych, podatkowych, finansowych). Czy konsultowano ze społeczeństwem jakąkolwiek decyzję mającą wpływ na całe społeczeństwo, ustawy, rozporządzenia, dyrektywy czy pożyczki z banków komercyjnych? NIE.

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Z drugiej strony :gotowka jest ratunkiem w systemi gdzie jej uzwanie pozwala na unikniecie placenie haraczu zwanego podatkiem.
Jesli zniesiemy podatki to taka potrzeba zniknie.
Czy wedlug pana kredyt spoleczny zniesie podatki?

Kredyt społeczny, znosi narzucone, siłą "prawa ustanowionego" przez, dyktaturę sejmową ...
(pobudki ustanowienia takich praw są dwojakie: kredyty na "niezbędne potrzeby rządowe i administracyjne", i pazerność osobista polityków, oraz urzędników)
...nie tylko podatki, ale również obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne, fundusze emerytalne, dając, przyrodzoną wolność wyboru obywatelowi czy, się ubezpieczyć czy nie czy, zainwestować w swoją starość, czy nie.

Większość podatków i składek publicznych, oprócz spłat kredytów wraz odsetkami, ma także związek z kosztami administracji państwowej, obronności kraju, policją, strażą pożarną, utrzymaniem służby zdrowia, ale gdy się im przyjrzeć stwierdzimy że jest działalność usługowa jak, każda inna. Zatem może bez przeszkód być, "uwzględniona i wyceniona i finansowana cyfrowo" w budżecie globalnym Kredytu Społecznego, i monitorowana i rozliczana przez całe społeczeństwo, najsprawniej i najprecyzyjniej, jest to możliwe dzięki powiązaniu programów zarządzania projektami i księgowości elektronicznej systemu monetarnego, tylko wtedy można dokładnie udokumentować koszty i wydatki wspomnianych sektorów publicznych.
Zgromadzenie Narodowe może zaplanować nowe konieczne zmiany i korekty projektów. Np. liczebność, koszty utrzymania, wyposażenie itp.itd, armii, policji, służby zdrowia, a system natychmiast wprowadzi nowe dane, bez konieczności szukania pieniędzy nierozliczonych, lub dodruku, co wymaga znacznego czasu i ogromnego zaplecza logistycznego dla rozliczenia wydanej i pozostałej gotówki.

A, jeszcze jedno pytanie, miał Pan skonfrontować informację Banku Australii i sprawy spłaty budowy mostu? Jak wypadła konfrontacja?
Panie Adamie.Prosze odswiezyc moja zbutwiala pamiec.
O jakim moscie mowimy?
Jerzy

Dyskutowaliśmy o nim (a raczej o oprocentowaniu kredytu w "upaństwowionym" banku Australii mniej więcej od postu:
viewtopic.php?f=21&t=12960&hilit=+most+w+australii&p=33963#p33332
do postu
viewtopic.php?f=21&t=12960&hilit=+most+w+australii&p=33963#p33749
i stwierdził pan na koniec że, musi sprawdzić prawdziwość informacji, z pozycji autorstwa Colina Barclay - Smith'a pt.: "Dlaczego brak nam pieniędzy?", przytoczonej przeze mnie. i ... jak dotąd nie otrzymałem odpowiedzi.
Adam Kramarczyk

Postprzez krzysiek4 » N sie 05, 2012 8:07 am

bez gotowki bedzie najlepiej ?

---------------------------------------------------------

Społeczeństwo bezgotówkowe – nowy totalitaryzm?

Obrazek

Na przestrzeni dziejów za środek płatniczy służyły najrozmaitsze towary – na Syberii renifery, w obozach jenieckich – tytoń, a na egzotycznych wyspach nawet… psie zęby. W cywilizowanym świecie w konkurencji o status pieniądza wygrało złoto. Do mniejszych transakcji używano też srebra. Ale jak to bywa w historii ludzkości - nic co dobre, nie może trwać długo.

Problemy zaczęły się w drugiej dekadzie XX wieku w najbardziej reprezentatywnym kraju kapitalistycznym – Stanach Zjednoczonych. Złoto zostało wycofane z obiegu poprzez zwykłą konfiskatę! Na jego miejsce rząd ustanowił swoje banknoty i ogłosił je prawnym środkiem płatniczym. Jak się jednak okazuje, nawet tak radykalne posunięcie było tylko etapem procesu ograbiania i zniewolenia społeczeństwa. Obecne rządy, ku uciesze banków, a może raczej za ich namową, przeszły już do kolejnego etapu - zastąpienia pieniądza papierowego przez środki elektroniczne. Oczywiście ku uciesze bankierów.

Aktualny stan…

Mimo zakrojonych na szeroką skalę akcji reklamowych społeczeństwa Europy nie wydają się jeszcze „gotowe” na wycofanie gotówki. Co prawda, transakcje o większej wartości są zazwyczaj bezgotówkowe (przelewy), jednak gotówka nie chce łatwo zniknąć z codziennego obiegu. W krajach UE ok. 80 procent transakcji dokonywanych jest w postaci papierowych pieniędzy oraz monet. W Polsce - ok. 90 procent. Zapewne jest to dziedzictwo PRL-u, jednak rynek kart płatniczych rozwija się w naszym kraju coraz szybciej. W ubiegłym roku wartość płatności bez użycia banknotów i bilonu wzrosła o 14 proc. i osiągnęła poziom 1,16 biliona euro. Ale w wielu krajach ten proces przebiega znacznie szybciej. Dzieje się tak przede wszystkim w Szwecji, gdzie większość transakcji ma już charakter bezgotówkowy. Coraz więcej instytucji wręcz nie honoruje płatności „zwykłymi” pieniędzmi. Chociażby komunikacja publiczna, która uznaje wyłącznie bilety przedpłacone (pre-paid) lub zakupione przez telefon komórkowy. Nawet szwedzkie świątynie przyjmują już datki od wiernych tylko w postaci elektronicznej.

…i próby przyspieszenia „postępu”

Kryzys sprzyja forsowaniu rozwiązań odgórnych i radykalnych w imię tzw. wyższej konieczności ratowania finansów państwa. W kwietniu ogłoszono plan rządu Hiszpanii dotyczący zakazu transakcji w gotówce w przypadku kwot przekraczających 2500 euro. Ma to uszczelnić system podatkowy i przynieść dodatkowe zyski do hiszpańskiego budżetu. Za złamanie tego zakazu będzie grozić grzywna w wysokości 1 sumy płatności. Z kolei we Włoszech, już w grudniu ubiegłego roku, rząd zakazał płacenia gotówką za towary i usługi przekraczające wartość 1000 euro (wcześniejsze prawo mówiło o 2500 euro). I tutaj celem są zyski skarbu państwa. Przyjmuje się bowiem, że z powodu niezapłaconych podatków traci on rocznie aż 120 miliardów euro. Miałyby temu sprzyjać, z racji swej anonimowości, popularne we Włoszech płatności tradycyjne. Ograniczenia istnieją także w Bułgarii, gdzie płatności w walutach obcych o równowartości 15 mln bułgarskich lewów (BGN to ok. 0,51 euro) muszą być dokonywane w formie elektronicznej. W tym wypadku przepisy te dotyczą tylko bardzo wysokich kwot, jednak bardziej niepokojący jest inny bułgarski przepis. Otóż rząd nakazał pracodawcom realizację przelewów na konto pracowników zamiast płacenia im do ręki. W praktyce oznacza to, że wielu Bułgarów jest zmuszonych do założenia własnego konta, a prowizje w tym kraju nie należą do niskich. Z tego obowiązku zostali zwolnieni mieszkańcy prowincji, w których infrastruktura bankowa jest słabo rozwinięta. W Polsce, jak na razie, nie słyszy się o rządowych planach wprowadzenia zakazu transakcji gotówkowych. Ale jest to zapewne tylko kwestia czasu; czekanie na dogodny moment. Interesującą sytuację mieliśmy podczas Euro 2012. W niektórych Strefach Kibica (Poznań, Wrocław i Gdańsk) entuzjasta piłki nożnej pragnący zapłacić np. za wodę monetą lub banknotem był tam bezradny. Jedyną opcją było płacenie kartą. Nie był to oczywiście pomysł państwa, jednak - co ciekawe – władze się nie sprzeciwiały. Mimo że w świetle ustanowionych przez państwo przepisów o prawnym środku płatniczym, legalność takiej sytuacji mogła budzić wątpliwości. Tego typu przykładów można znaleźć bez liku. Wszystkie zaś zdają się potwierdzać ogólnoświatową tendencję zmierzającą do całkowitego wyeliminowania gotówki z obiegu.

Uczciwiej i wygodniej

Zwolennicy likwidacji płatności gotówkowych przekonują, że kraj, w którym wszystkie transakcje będą dokonywane w formie elektronicznej, stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą. A w każdym razie, że nie będzie w nim tyle miejsca na przestępstwa. Skoro informacje o każdej zapłacie elektronicznej będzie posiadał bank, który w razie potrzeby udostępni je państwu, to niewątpliwie pole działań szarej i czarnej strefy ulegnie zmniejszeniu. Ma tego dowodzić przykład Szwecji, w której poziom korupcji i przestępczości jest najniższy od 30 lat. Na przykład spadła tam liczba „tradycyjnych” napadów na banki, gdyż ten proceder stał się po prostu… nieopłacalny. Są jeszcze inne argumenty zwolenników ograniczenia pieniądza do postaci elektronicznej. Odwołują się one do naszej naturalnej potrzeby komfortu. Zamiast „dźwigać drobne”, co - jak mówią reklamy - jest szalenie uciążliwe, lepiej mieć przy sobie kawałek plastiku. Elektroniczny pieniądz ma być także korzystny dla biednych. Jak twierdzi na łamach „Timesa” David Wolman, gotówka jest cichym nieprzyjacielem biednych. Schowana w przysłowiowej skarpecie jest narażona na pożary, złodziei i pijanych krewnych.

Do czego to może prowadzić?

Jaki może być efekt realizacji postulatów w pełni bezgotówkowego społeczeństwa? Powody do obaw są rozmaite – zarówno natury ekonomicznej, jak i moralnej. Warto pamiętać, że transakcje bezgotówkowe niosą ze sobą koszty, podobnie jak konwojowanie gotówki. Koszty te ponoszą właściciele sklepów, a pośrednio także klienci. Chodzi tu o prowizję (tzw. opłata interchange) od wartości sprzedaży, którą pobierają banki wydające daną kartę. W przypadku płatności kartami debetowymi VISA opłata ta wynosiła w Polsce 1,60 proc. wartości transakcji (średnia w UE to 0,72 proc.). W przypadku zaś większych zakupów opłaty te są odpowiednio wysokie. Warto pamiętać, że limity na transakcje bezgotówkowe (takie, jak te wprowadzone we Włoszech) przekładają się na wyższe ceny.

Zakaz używania gotówki miałby także swoje reperkusje moralno-polityczne. Co prawda, nie da się ukryć, że rejestracja wszystkich transakcji spowodowałaby (podobnie jak np. godzina policyjna) zmniejszenie działalności o charakterze przestępczym. Ten fakt może jednak być uznany za jednoznacznie pozytywny tylko przez tych, dla których w skład aparatu państwowego wchodzą jedynie ludzie prawi i uczciwi. Ponieważ w rzeczywistości jest to niemożliwe, to przyznanie rządzącym pełnej wiedzy o naszych transakcjach może nieść ze sobą więcej negatywnych niż pozytywnych skutków. Zakaz obrotu gotówkowego oznaczałby, że obywatele zostaliby pozbawieni wyłącznej kontroli nad swoimi pieniędzmi. Nie mogliby ich trzymać w domu lub pobrać na żądanie. W takim układzie pieniądze, a raczej elektroniczne zapisy na kontach, nie byłyby już de facto ich własnością. Co więcej, wszystkie transakcje byłyby rejestrowane. Utrudniłoby to życie nie tylko przestępcom (którzy zresztą mogliby przerzucić się np. na nielegalne płatności towarowe), ale także zwykłym obywatelom. Ludzie z rozwiniętym poczuciem prywatności musieliby się go wyzbyć w imię „wyższych celów” rządu. Ponadto łatwiej byłoby śledzić osoby dokonujące płatności na rzecz organizacji, których działalność jest sprzeczna z interesami rządów czy banków. W ostateczności można by przecież takim osobom zablokować środki na koncie i zmusić tym samym do stawienia się na policji bądź… śmierci głodowej. Czyżby zatem wprowadzenie powszechnego systemu bezgotówkowego było równoznaczne z początkiem ustroju totalitarnego?

Marcin Jendrzejczak

http://www.pch24.pl/spoleczenstwo-bezgo ... 786,i.html

-
krzysiek4

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » N sie 05, 2012 11:44 am

"- Ja z kolei uważam że rząd, będąc administratorem gotówki w Kredycie Społecznym, nie będzie zainteresowany, prawidłowym rozdziałem dywidendy, mając jedynie własny i swoich znajomków, interes na względzie."

Panie Adamie...
Chce mnie pan przekonac ,ze mamy nowa odmiane holo-sapiens?

Homo-idealismus?

Wtedy panu uwierze:)
Potrzeby ludzkie sa niezaspokojone co do ilosci a jedynie co do pojemnosci...
(Nie mozna nosic 30 par butow -jednoczesnie...)

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » N sie 05, 2012 4:41 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Wtedy panu uwierze:)
Jerzy

Mnie ani Pan, ani nikt, nie musi wierzyć.
Idea Dywidendy Demokratycznej, czy jak kto woli Kredytu Społecznego, nie jest kwestią wiary, ale prostej wiedzy ekonomicznej i prawidłowego zrozumienia zasad.
Podobnie jak, idea władzy społeczeństwa nad samym sobą, czyli, Demokracja Bezpośrednia.
Obie idee są groźne dla, mniejszości politycznych, i mniejszości władających finansami, stanowiących dyktaturę dla, całej reszty społeczeństwa.
Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Potrzeby ludzkie sa niezaspokojone co do ilosci a jedynie co do pojemnosci...
(Nie mozna nosic 30 par butow -jednoczesnie...)

Pytanie? Co, lub kto, kształtuje, takie "prawdy" o potrzebach ludzkich?
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » N sie 05, 2012 7:47 pm

Widze ,ze wyrazilem sie niejasno ale juz sie poprawiam:)

"- Ja z kolei uważam że rząd, będąc administratorem gotówki w Kredycie Społecznym, nie będzie zainteresowany, prawidłowym rozdziałem dywidendy, mając jedynie własny i swoich znajomków, interes na względzie."

"Panie Adamie...
Chce mnie pan przekonac ,ze mamy nowa odmiane holo-sapiens?

Homo-idealismus?

Wtedy panu uwierze:)
Potrzeby ludzkie sa niezaspokojone co do ilosci a jedynie co do pojemnosci...
(Nie mozna nosic 30 par butow -jednoczesnie...)"

Pozwoli pan ,ze zapytam: a jaka gwarancje da pan obywatelom jesli rzad zamiast bycia "administatorem gotowki" bedzie adminstratorem przelewow bezgotowkowych?
Bo domyslam sie ,ze to istnienie owej gotowki jako takiej bedzie prowokowalo rzad do kumoterstwa i naduzyc ale wyeliminowanie tejze sprawi ,ze rzad stanie sie z dnia na dzien liga ludzi uczciwych?

"Potrzeby ludzkie sa niezaspokojone co do ilosci a jedynie co do pojemnosci...
(Nie mozna nosic 30 par butow -jednoczesnie...)"

Pyta pan:"Co, lub kto, kształtuje, takie "prawdy" o potrzebach ludzkich?"
Takie prawdy(bez cudzyslowia) ksztaltuje zycie sami i obserwacja bezposrednia natury ludzkiej przeklazywana nam z pokolenia na pokolenie przez tych ,ktorzy owa ludzka nature obserwuja.
Co jest w tym stwierdzeniu z czym sie pan nie zgadza?
Jerzy

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Wt sie 07, 2012 8:31 am

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Pozwoli pan ,ze zapytam: a jaka gwarancje da pan obywatelom jesli rzad zamiast bycia "administatorem gotowki" bedzie adminstratorem przelewow bezgotowkowych?
Bo domyslam sie ,ze to istnienie owej gotowki jako takiej bedzie prowokowalo rzad do kumoterstwa i naduzyc ale wyeliminowanie tejze sprawi ,ze rzad stanie sie z dnia na dzien liga ludzi uczciwych?

Rząd, w pańskim rozumieniu, - demokracji przedstawicielskiej - nie daje żadnej gwarancji, jest tym samym dyktatem co dwór królewski, spełnia wolę wyłącznie rządzących, a nie poddanych.
Ja wskazuję zupełnie inną oddolną formę rządzenia, to całe społeczeństwo jest w tym wypadku rządem, i ono decyduje o swoich potrzebach, natomiast politycy i administracja, są w tym wypadku jedynie, rzecznikami i wykonawcami woli narodu, pod jego stałą kontrolą, to znaczy że w każdej chwili mogą być wymienieni na innych, którzy lepiej spełniają zadania, bez prawa do decydowana za społeczeństwo, na tym m.in., polega Demokracja Bezpośrednia.

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Takie prawdy(bez cudzyslowia) ksztaltuje zycie sami i obserwacja bezposrednia natury ludzkiej przeklazywana nam z pokolenia na pokolenie przez tych ,ktorzy owa ludzka nature obserwuja.
Co jest w tym stwierdzeniu z czym sie pan nie zgadza?
Jerzy

Ja rozumiem to inaczej, i to miałem na myśli, poruszając ten problem :arrow: obecnie potrzeby kształtują: politycy, religie, edukacja, media publiczne, lobbyści koncernów produkcyjnych i finansowych - producenci wielu przedmiotów, i produktów, czy usług, bez względu na ich wartość i użyteczność, społeczną czy indywidualną. Człowiek, jest zalewany informacjami, o "nowych potrzebach", które "musi zaspokoić" a, w podtekście zwykle są to, potrzeby niewielkiej grupy samych zainteresowanych utrzymaniem: władzy, zysku, sławy. Potrzeby, które stały się towarem handlowym, na użytek sprzedawców, a nie kupujących.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » Wt kwi 09, 2013 7:47 am

Czy moi Drodzy Czytelnicy nie widza falszu pt: "Przestroga dla zwolennikow uzywania gotowki w Kredycie Spolecznym???"..

A czy nie powinno byc: "Przestroga dla zwolennikow uzywania elektronicznej gotowki???" - ktorego OBRAZEM jest obecny skandal na CYPRZE ??? (gdzie "rzond" bez zadnych konsekwencji najzwyczajniej kradnie elektroniczne pieniadze z kat bankowych bez zadnych ceregieli)...

I niech mi "rzond" wyjmie z mojej kieszeni "zywa" gotowke... To po pierwsze: 1) rzad nie wie ile mam gotowki w kieszeni, pod materacem, w banku "ziemskim"...na co wydaje i co kupuje, gdzie inwestuje itd., itd.,i generalnie "rzond" mnie moze "pocalowac...w...d...

I te "kramarczyki" chcialy wprowadzic "elektroniczna gotowke" jako "super-bezpieczna" od zlodzieji, bandytow i innych..., a tu sami lichwiarze u ktorych "lemingi" trzymaja "kase" sa najwiekszymi zlodziejami ze swoim "rzondem" na czele..
Niesamowite...A jakze prawdziwe i bolesne...

W Kanadzie tez chca lichwiarze zrobic dokladnie taki sam "cyrk" jak na Cyprze (i Australii tez nie "omina"...Panie Jerzy...:)))

======================================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Wt kwi 09, 2013 12:39 pm

Jan
Zdajac sobie doskonale sprawe z tego ,ze i do nas to dojdzie od wielu lat moim bankiem jest Bank Ziemski wlasnie :)
Tyle tylko ,ze mala to pociecha jesli na wskutek zydowskich manipulacji ceny wzrosna 20-krotnie:)

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez jasiek z toronto » Wt kwi 09, 2013 2:53 pm

Oj Jerzy, czy wszystko trzeba wytlumaczyc w jakiej formie trzymac swoje oszczednosci w "banku ziemskim?"...
Skoro gotowka wyemitowana przez lichwiarskich szubrawcow podlega "inflacji" i "spekulacji", to sila rzeczy nalezy sie jej pozybwac w nadmiarze, a uzywac tyle na ile jest konieczna (na biezace rachunki)...a reszte (jesli pozostaje) zamieniac na srebrne lub zlote monety (najlepiej uncjowe sa podzielniejsze)...
Ponadto mozna inwestowac w ziemie, dzialki, sprzet - maszyny i urzadzenia, narzedzia pracy, zaklad uslugowy itp.

Jesli chodzi o zloto czy srebro, to wartosc ma niezmienna w stosunku do wartosci ziemi czy nieruchomosci natomiast ceny ustalane przez lichwiarskich kombinatorow finansowych byla i jest zmienna jak rowniez jest zmienna wartosc pracy czlowieka wzgledem ustalanych cen zlota i srebra.
Trzeba na ten finansowy cyrk zwracac uwage i nie dawac sie "bajerowac" przez "osrodki masowego oglupiania", tylko dzialac..
=========================
jasiek z toronto..

P.S. Jerzy, jesli w chwili obecnej masz za duzo inflacyjnej gotowki, to mozesz mi troche przeslac...Oddam po przeliczeniu na wartosc sily nabywczej paliwa, czyli jesli 100 dolarow ma dzisiaj sile nabywcza 60 litrow, a za 12 miesiecy bedzie mial wartosc sily nabywczej 20 litrow, to oddam Ci kwote (nie wiem jeszcze jaka) o wartosci sily nabywczej 60 litrow paliwa (benzyny 92 octanowej)...
jasiek z toronto

Następna strona

Powrót do NIEZALEZNY UNIWERSYTET INTERNETOWY/Independent Internet University