Panie profesorze,prosze o panskie zdanie...

Dariusz Kosiur, Husarz i Jasiek z Toronto zrobia wszystko aby przekonac swoich studentow,ze istniejacy system finansowy oparty jest na lichwie i przynosi krociowe zyski waskiej grupie a zniewolenie reszcie spoleczenstwa.

Re: Panie profesorze,prosze o panskie zdanie...

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » So wrz 17, 2011 1:02 pm

wiadomie lub nie wprowadza pan czytelnika w blad lub nie rozumie o czym ja mowie.
Pan pisze o sciaganiu pdatkow ,mniej czy bardzie uzasadnionych, ja pisze o dyktaturze FED RES,ktora jest czyms zupelnie innym bo oddajcym wszystkich w niewole za urojonie dlugi.
Szanowny Pan-po raz kolejny- kpi czy o droge pyta?

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » So wrz 17, 2011 3:46 pm

Kto kogo wprowadza w błąd, sugerując że FED jest pierwszym, który wpadł na pomysł kreacji długu.
Generalnie FED nie udziela "pożyczek pieniężnych osobom prywatnym, ani nawet rządowi USA, ten może prosić FED o emisję obligacji na poczet długu budżetowego. Emisja pieniądza jest jedynie potwierdzeniem zobowiązania do zwrotu tak wykreowanego obciążenia, dlatego właśnie jestem zagorzałym wrogiem fizycznej formy pieniądza, gdyż ten nigdy nie miał pokrycia w naturze, a jedynie w długu. Może przeczyta Pan jeszcze raz historyczne zapisy o początkach zadłużania się u lichwiarzy a następnie w bankach, kto i dlaczego, i w jaki sposób spłacał lub nie. Winą za powstanie kreacji długu, należy obarczyć władze państwowe większości krajów świata, i to od zarania dziejów obrotu pieniędzmi (za wyjątkiem arabskich one doskonale panują nad bankami). To władze rządzące, zlecają bankom centralnym wystawienie obligacji jako zastawu spłaty długu - (to forma "kreacji" budżetu państwa, to jest główna przyczyna powstawania niespłacalnych długów - żaden rząd nigdy nie zamierzał go spłacać, pozostawiając spłatę następcom, itd.itd.). Tak więc podatki i sprzedaż obligacji, są obciążeniem narodów, na poczet tych właśnie długów. Pierwsze takie operacje przeprowadzał, Bank Anglii, a nie FED, ten jest dzieckiem Banku Anglii, a zatem "kopiuje pomysły" Banku Anglii.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » So wrz 17, 2011 8:32 pm

Widze ,ze pan uparcie nie dostrzega roznicy pomiedzy "normalnym" bankiem a Fed.Res.
Tylko skad to sie bierze?
Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » N wrz 18, 2011 6:50 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Widze ,ze pan uparcie nie dostrzega roznicy pomiedzy "normalnym" bankiem a Fed.Res.
Tylko skad to sie bierze?
Jerzy

Proponuję przyjrzeć się jeszcze raz, to może... się Panu uda zobaczyć, te prawdziwe różnice. Jednak nie obędzie bez minimum wiedzy o świecie finansów, powtarzam wiedzy a, nie domysłów, i sugestii. Druga rzecz, to fakt że, od dawna, FED nie ma wielkiego znaczenia w kreacji długu, tym zajmują się znacznie skuteczniej inne "firmy finansowe (z pewnością wie Pan, jako ekspert, o jakich firmach wspominam)" a, ich działalność rozciąga się na cały świat, i to one mają największy wpływ na działalność banków centralnych, takich jak FED.
A na marginesie, co ma Pan na myśli pisząc "normalny bank" i porównując go z FED. Podejrzewam, że próbuje Pan porównywać dwie różne instytucje finansowe, to coś jakby porównywać kompetencje zarządu i dyrekcji w spółce, ale skoro nie zgadza się Pan z moimi informacjami, chętnie poznam Pańskie wyjaśnienia, ale konkrety proszę nie teorie spiskowe ?
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Wt wrz 20, 2011 11:19 am

"Druga rzecz, to fakt że, od dawna, FED nie ma wielkiego znaczenia w kreacji długu, tym zajmują się znacznie skuteczniej inne "firmy finansowe (z pewnością wie Pan, jako ekspert, o jakich firmach wspominam)" a, ich działalność rozciąga się na cały świat, i to one mają największy wpływ na działalność banków centralnych, takich jak FED. "

Tak ,wiem.
NBP ,ktory drukuje zielone kwity i pozycza je Fed. Res. "na procent' a ten z kolei pozycza rzadowi amerykanskiemu i MFW. :D

Jerzy
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Śr wrz 21, 2011 4:46 am

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Tak ,wiem.
NBP ,ktory drukuje zielone kwity i pozycza je Fed. Res. "na procent' a ten z kolei pozycza rzadowi amerykanskiemu i MFW. :D
Jerzy

Któż to wie, wszystko jest na tym świecie możliwe, skoro w RP, są wiezienia CIA, to równie dobrze, może być i produkcja pieniędzy, dla USA, a "nasi" pejsaci drukarze, zecerzy, i zarząd NBP( w pocie czoła, mnożą zyski NBP, tylko nie mów Pan nikomu :wink: , bo jeszcze się wyda, i trzeba będzie zwołać kolejną komisję śledczą, na koszt podatnika.
A tak bardziej serio; "pudło :arrow:" panie Jerzy ale, proszę się nie zniechęcać, i próbować dalej?

Ponawiam więc temat, Panie ekspercie:
Podejrzewam, że próbuje Pan porównywać dwie różne instytucje finansowe, to coś jakby porównywać kompetencje zarządu i dyrekcji w spółce, ale skoro nie zgadza się Pan z moimi informacjami, chętnie poznam Pańskie wyjaśnienia, ale konkrety proszę nie teorie spiskowe?
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Śr wrz 21, 2011 1:58 pm

Widzi pan..ja znam tylko teorie spiskow,ktore mowia ,ze zalegalizowany bandytyzm,ktory pozwala Zydom na okradanie calych narodow z ich ciezko zarobionych pieniedzy zaczal sie od powstania tze.banku rezerw federalnych czyli Fed.Res.w skrocie.
Od tego momentu rzad USA musial pozyczac pieniadze od zydowskiego prywatnego banku,ktory ma monopol na druk "pieniadza" na pokrycie wszystkich wydatkow panstwa w tym wojen sprowokowanych przez Zydow .

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Śr wrz 21, 2011 9:59 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Widzi pan..ja znam tylko teorie spiskow,ktore mowia ,ze zalegalizowany bandytyzm,ktory pozwala Zydom na okradanie calych narodow ... zaczal sie od powstania tze.banku rezerw federalnych czyli Fed.Res.w skrocie.
Od tego momentu rzad USA musial pozyczac pieniadze od zydowskiego prywatnego banku,ktory ma monopol na druk "pieniadza" na pokrycie wszystkich wydatkow panstwa w tym wojen sprowokowanych przez Zydow .
Jerzy Ulicki-Rek

Powtarzam ponownie, oficjalny proceder lichwiarski zaczął się rozwijać znacznie wcześniej, i nie w USA, ale na starym kontynencie.

Mówią Panu coś nazwiska: Fibonacci (XIII w. )- przyczynił się do rozwoju matematyki finansowej "Liber abaci", wprowadził cyfry arabskie, i matematykę hinduską.
Medyceusze - (dla wyjaśnienia żaden z nich nie był żydem) - zajmowali się wymianą walutową dla Watykanu, i działalnością wekslową, czerpali korzyści przy wymianie pieniędzy dla Watykanu, i weksli, na gotówkę po obniżonej wartości o prowizję. A pierwszym powodem pobierania procentów od weksli był handel zamorski, obarczony ryzykiem utraty statku i ładunku przez kupców. A dopiero kolejnym powodem, były pożyczki wojenne, zaciągane przez władców Europy, i wcale nie prowokowanych przez Żydów, także niosące ryzyko utraty całej sumy pożyczki, przy czym pożyczka musiała mieć pokrycie w zdeponowanych w szlachetnych kruszcach.
Natomiast żydzi, zajmowali się pożyczaniem pieniędzy na procent, z kilku powodów.
Pierwszy, jako obcy na starym kontynencie, nie mogli prowadzić handlu, nie płacili podatków, i nie mieli praw obywatelskich wobec tego nie podlegali ochronie prawnej.
Drugi, nie mając gwarancji zwrotu pożyczki, a więc wysokie oprocentowanie było formą zabezpieczenia się przed utratą pożyczonej sumy, utrata taka nie należała do rzadkości.
Kolejny powód to nakazy wiary, zabraniające pożyczania na procent bliźniemu (katolicka ekskomunika, a żydowskie wykluczenie ze społeczności żydowskiej) , ale pozwalające to robić obcemu. a ponieważ włoscy kupcy mieli potrzeby finansowe, chętnie korzystali z pośrednictwa żydów zwłaszcza że często nie zwracali pożyczek, a sami żydzi nie mogli egzekwować żadnego długu.

To by było na tyle i w dużym skrócie.
Jak widać z powyższego to nie FED, ani żydzi, byli pierwszymi ani jedynymi lichwiarzami.
Jeśli Pan, i każdy czytelnik, z tym się nie zgadza, to znaczy że nie zgadza się z faktami historycznymi.
Ale to już Pański problem.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Cz wrz 22, 2011 6:02 am

"Powtarzam ponownie, oficjalny proceder lichwiarski zaczął się rozwijać znacznie wcześniej, i nie w USA, ale na starym kontynencie. "
Tak drogi panie
Tyle tylko ,ze ja mowie o niespotykanej poprzednio w historii wladzy jaka utworzenie Fed Res.dalo grupie ZYDOWSKICH bankierow a pan mi za przeproszeniem pieprzy o historii lichwy.
Przed utworzeniem Fed Res.nie bylo w historii bankow,finasow ,ekonomi (moze pan sobie wybrac to co panu pasuje) drugiej takiej instytucji,ktora posiadala by taka ogromna wladze.
I taka jest roznica pomiedzy zydowskim Fed.Res. a kazdym innym BANKIEM poniewaz Fed Res nie jest ani bankiem,ani federalnym ani rezerw.
Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Cz wrz 22, 2011 2:52 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):I taka jest roznica pomiedzy zydowskim Fed.Res. a kazdym innym BANKIEM poniewaz Fed Res nie jest ani bankiem,ani federalnym ani rezerw.
Jerzy Ulicki-Rek

Proszę o dowody, że Bank Rezerw Federalnych nie jest bankiem centralnym, działających tak samo jak wszystkie krajowe banki centralne na świecie. W realiach obecnych obecnych finansów, tak jest, a protestowanie przeciw temu, niczego nie zmieni. Po drugie, poza założycielem Banku FED. RES., niewielu jego prezesów i członków zarządu było żydami, obecni również nie są w w 100% żydami.
Jego działania są konsekwencją nieodpowiedzialnych i krótkowzrocznych posunięć rządu Stanów Zjednoczonych, które nie liczą się z konsekwencjami swych decyzji, na przyszłą sytuację ekonomiczną kraju, topią pieniądze w kosztach własnych, wywołują konflikty, zaczepiają (terroryzują) kolejne słabsze i biedniejsze narody, Wietnam, Irak, Afganistan, Libia, w imię partykularnych interesów amerykańskich prywatnych koncernów naftowych, zbrojeniowych, chemicznych. Doprowadzając swoją gospodarkę i finanse do kolejnych kryzysów.

Wystarczy samemu, wyobrazić sobie sytuację, gdy jesteś posiadaczem gotówki, a twój sąsiad pożycza od ciebie pieniądze podejmując działalność polegającą na strzelaniu do innych sąsiadów. Niczego od nich nie zyskuje, ale twoje pieniądze posłużyły do strzelania(chciałbyś aby zwrócił: zużyte pociski, łuski, czy pieniądze?).
Inny przykład, sąsiad robi odwierty i nie trafia na pokłady ropy, jeden drugi, kolejny i nic sprzęt pracował i się zużywał w konsekwencji nie ma sprzętu, ropy i pieniędzy, a ty masz rachunki do uregulowania, na swoje potrzeby. Skąd weźmiesz pieniądze? Jak odbierzesz pożyczkę, wiedząc że on niczego materialnego nie zyskał, i nie może odzyskać? Czy nie próbowałbyś zabezpieczyć swoich pieniędzy przed całkowitym przepadkiem, choćby z jego majątku? Tak właśnie to się odbywa, czy się to podoba twojemu sąsiadowi czy nie, musi liczyć się z konsekwencjami. W makroekonomii obowiązują te same prawa, co w mikroekonomii.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » Cz wrz 22, 2011 10:39 pm

Adam Kramarczyk pisze m.in.,

(...) ..."Proszę o dowody, że Bank Rezerw Federalnych nie jest bankiem centralnym, działających tak samo jak wszystkie krajowe banki centralne na świecie. W realiach obecnych obecnych finansów, tak jest, a protestowanie przeciw temu, niczego nie zmieni. Po drugie, poza założycielem Banku FED. RES., niewielu jego prezesów i członków zarządu było żydami, obecni również nie są w w 100% żydami.
(...)"

======================================
jasiek z toronto:
Nalezy zadac tylko jedno pytanie: Kto konkretnie (imie i nazwisko) z glownych prezesow Fed. Reserve w przeszlosci i terazniejszosci nie jest 100% zydem???
=======================
jasiek z toronto

P.S. Ja juz nie mam zadnych watpliwosci...
jasiek z toronto

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pt wrz 23, 2011 2:30 am

"Proszę o dowody, że Bank Rezerw Federalnych nie jest bankiem centralnym, działających tak samo jak wszystkie krajowe banki centralne na świecie. W realiach obecnych obecnych finansów, tak jest, a protestowanie przeciw temu, niczego nie zmieni. Po drugie, poza założycielem Banku FED. RES., niewielu jego prezesów i członków zarządu było żydami, obecni również nie są w w 100% żydami. "

Czy Pan to mowi powaznie czy czyta z instrukcji?
Mam wrazenie ,ze coraz wiecej Panskich wpisow ma nas przekonac do tego ,ze zydowski rak finansowy,(ktorego ukoronowaniem jest stworzenie Fed.Res.) i jego dzialanosc to normalne operacje bankowe jakie mialy miejsce od tysiecy lat.
W takim razi opowiem panu jeszcze jedna teorie spiskowa:
Zydzi w amerykanskim parlamencie i ich platne gojowskie prostytutki zatwierdzaja prawa ,ktore TYLKO sluza zydowskiemu faszymowi w kraju i za granica.
Zydzi i ich gojowskie prostytki sa odpowiedzialni za 9/11,ktory posluzyl jako pretekst do kilku kolejny zbrodniczych wojen oraz zniewolenia Amerykanow("Patriot act"),ktore sluza tylko zydowskim interesom.

Wojny kosztuja.

Na pokrycie ich kosztow rzad US pozycza(na %) miliardy dolarow od Fed.Res. wydrukowane przez tenze Fed.Res.
Koszty Fed.Res. w tym wypadku to koszt druku,farby i papieru.

Coraz czesciej zadaje sobie rowniez pytanie jaka jest Panska rola w tym forum?

Specjalnie dla p.Kramarczyka:

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Pt wrz 23, 2011 2:09 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):

Mam wrazenie ,ze coraz wiecej Panskich wpisow ma nas przekonac do tego ,ze zydowski rak finansowy,(ktorego ukoronowaniem jest stworzenie Fed.Res.) i jego dzialanosc to normalne operacje bankowe jakie mialy miejsce od tysiecy lat.

Coraz czesciej zadaje sobie rowniez pytanie jaka jest Panska rola w tym forum?

Ma Pan mylne wrażenie. Ja jedynie prostuję obiektywnie, propagandowy stronniczy słowotok, na zgodny z faktami historycznymi, i realiami. Ale, nie bronię nikomu szerzyć wiary, o ile ta nie bazuje na, manipulacji, fikcji, plotkach, czy domysłach.
Inna rzecz że, dla głównego tematu obecna i zamierzchła, działalność systemu finansowego, nie ma większego znaczenia, może jedynie w kwestiach, zachowania status quo, pieniądza fizycznego (dla przypomnienia emitowany pieniądz, to dowód długu użytkownika wobec emitenta bankiera) i jego gloryfikacji, wiara w czystość intencji człowieka, w uczciwość, bezinteresowność nie gwarantuje prawidłowego działania żadnego systemu finansowego.

Prawdziwym problemem, jest ekonomia kredytu społecznego oparta na fizycznym pieniądzu, gdyż jak już udowodniłem nie spełnia głównych warunków filozofii kredytu społecznego, i nie likwiduje lichwy, pozostałych patologii obrotu pieniądzem fizycznym.
Pozostawienie pieniądza i rynku bez uregulowań i zasad zgodnych z filozofią K.S., przez całe społeczeństwo, narobi tylko bałaganu, i pragnienie powrotu starego "dobrze znanego", kryzysu, z wszelkimi jego konsekwencjami społeczno-ekonomicznymi.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » N wrz 25, 2011 2:32 pm

"Ma Pan mylne wrażenie. Ja jedynie prostuję obiektywnie, propagandowy stronniczy słowotok, na zgodny z faktami historycznymi, i realiami."

Panskie poglady i opinie dotyczace roli i zadan ZYDOWSKIEGO kartelu przestepczego ,ktory dziala pod nazwa "Federeal Reserve Bank' sa powyzszych slow najlepszym poparciem :)
Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Pn wrz 26, 2011 6:37 pm

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):"Ma Pan mylne wrażenie. Ja jedynie prostuję obiektywnie, propagandowy stronniczy słowotok, na zgodny z faktami historycznymi, i realiami."

Panskie poglady i opinie dotyczace roli i zadan ZYDOWSKIEGO kartelu przestepczego ,ktory dziala pod nazwa "Federeal Reserve Bank' sa powyzszych slow najlepszym poparciem :)
Jerzy Ulicki-Rek

To nie są moje opinie, i poglądy, ale oficjalne informacje które tak zostały zapisane w historii. Nie ja ustalałem zasady funkcjonowania systemu finansowego, nie ja wprowadzałem spekulacyjne i lichwiarskie mechanizmy do systemu finansów. A, co o nich myślę, to jasno przedstawiam wystarczy się dokładnie wczytać. Bynajmniej nie popieram ani, zasad ani, praktyk stosowanych przez współczesny system finansowy, i ekonomicznych uzasadnień pochodzących od tzw. "ekspertów ekonomicznych" wyedukowanych tak, aby utrzymywać maluczkich w nieświadomości prawdziwych skutków działań, podejmowanych w świecie finansów.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » Wt wrz 27, 2011 1:35 am

Pan, panie kramarczyk nie ma i nie mial zadnej opinii ani zadnego zdania...
Pan sie najzwyczajniej "slizga" na "politycznej poprawnosci" i najzwyczajniej "wciska kit"...a noz sie uda...
Nie tutaj moj panie, nie tutaj...
=========================
jasiek z toronto

P.S. A tak miedzy nami (publicznie), to NIKT OD 1932 ROKU DO CHWILI OBECNEJ POZA ZYDAMI NIE PIASTOWAL GLOWNYCH FUNKCJI W FEDERAL RESERVE...
(ani na "Wall Street" (Stock Market w NewJewJork'u)...
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » Wt wrz 27, 2011 11:52 am

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):... tym zajmują się znacznie skuteczniej inne "firmy finansowe (z pewnością wie Pan, jako ekspert, o jakich firmach wspominam)" a, ich działalność rozciąga się na cały świat, i to one mają największy wpływ na działalność banków centralnych, takich jak FED. "

Tak ,wiem.

Jerzy

A już myślałem że, jest Pan znawcą tematu. A przynajmniej jako amator-pasjonat finansów, odgadnie że chodzi o firmy hedgingowe, ale zapewne nie wie Pan czym to się je.
Adam Kramarczyk

Postprzez Adam Kramarczyk » Wt wrz 27, 2011 12:43 pm

jasiek z toronto napisał(a):
P.S. A tak miedzy nami (publicznie), to NIKT OD 1932 ROKU DO CHWILI OBECNEJ POZA ZYDAMI NIE PIASTOWAL GLOWNYCH FUNKCJI W FEDERAL RESERVE...

Co Pan powie, ani w FED.RES., ani na, ani na "Wall Street"?
Zamiast rozwijać, zastępczy temat, niech się Pan skoncentruje, na głównym problemie tej dyskusji, który rozpoczął się tu, viewtopic.php?p=31777#p31777.
Jeśli nie ma nic do dodania, to pora zakończyć dyskusję. Która i tak nic konstruktywnego nie wnosi.
Adam Kramarczyk

Postprzez jasiek z toronto » Śr wrz 28, 2011 1:13 am

Adam Kramarczyk napisał(a):
jasiek z toronto napisał(a):

Co Pan powie, ani w FED.RES., ani na, ani na "Wall Street"?
Zamiast rozwijać, zastępczy temat, niech się Pan skoncentruje, na głównym problemie tej dyskusji, który rozpoczął się tu, http://www.polskawalczaca.com/viewtopic ... 777#p31777.
Jeśli nie ma nic do dodania, to pora zakończyć dyskusję. Która i tak nic konstruktywnego nie wnosi.

=================================
Zastepczy temat? A to dobre!!! Masz pan tupet...
Udowodnilem szanownemu panu, ze lichwiarze z Federal Reserve i Wall Street to ZYDOWSKI KARTEL FINANSOWY i to wlasnie zydzi sa najwiekszymi oszustami i zlodziejami okradajacymi o oszukujacymi tych, z ktorych wlasnie zyja nakladajac oprocentowanie na kredyty finansowa i opodatkowywujac wchodzaca gotowke do cyrkulacji spolecznej.
Lichwiarze, to nikt inny jak wlasnie ZYDZI, a ci wszyscy co uprawiaja lichwe NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA czym jest lichwa i jak ona ma sie do samej rzeczy, gdyz widza tylko zysk finansowy (ich interesuje dobra wyplata) i nic ponad to... i podobnie jest z panskimi "mrzonkami" o "niektorych zydach", "nie wszyscy sa zydami w Fed. Reserve"...itd., itd., itd.,
Bardzo zle pan trafil...Polska Walczaca, to nie jest Onet i tutaj na panska ciemnote bardzo niewielu sie nabierze..., i pozostaje panu jedyne wyjscie: "zmienic taktyke i koncepcje"...na bardziej "wiarygodna"...
========================
jasiek z toronto
jasiek z toronto

Postprzez Adam Kramarczyk » Śr wrz 28, 2011 10:51 am

To zaproponuj Pan, amerykanom rozwiązanie tego problemu. Polska nie ma, na to co dzieje się za oceanem, żadnego wpływu.
Powtórzę więc apel, do Sz.P. jaska z toronto.
Jeśli nie ma Pan nic do dodania, to pora zakończyć dyskusję. Która i tak nic konstruktywnego nie wnosi.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pt wrz 30, 2011 4:48 am

Adam Kramarczyk napisał(a):To zaproponuj Pan, amerykanom rozwiązanie tego problemu. Polska nie ma, na to co dzieje się za oceanem, żadnego wpływu.
Powtórzę więc apel, do Sz.P. jaska z toronto.
Jeśli nie ma Pan nic do dodania, to pora zakończyć dyskusję. Która i tak nic konstruktywnego nie wnosi.

Nie ,drogi panie.
Biorac pod uwage pro-zydowska propagande ,ktora usiluje pan nam wciskac trzeba te dyskusje doprowadzic do konca.
W zwiazku z tym ,poniewaz jest pan goracym obronca i oredownikiem najwiekszego zydowskiego kantu jaki udal sie Zydom w ich -przebogatej skadinad-historii kantow-prosze nam wyjasnic czym jest i jaka funkcje sprawuje tak zwany "Bank Rezerw Federealnych" czyli Fed.Res. w skrocie.
Bo na razie przedstawia pan ich jako normalny bank,ktory nie ma ani wiecej ani mniej wladzy nad nami niz przecietny bank na rogu ulicy.
ps.Nie wiem czy Pan wie ale zielone kwity drukowane przez te zydowska manufacture sa nielegalne w swietle amerykanskiej kontytucji?
Tutaj troche materialow,ktore moga panu pomoc w odpwiedzi na moje pytanie:

http://www.apfn.org/apfn/fed_reserve.htm
http://www.apfn.org/APFN/reserve2.htm

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pt wrz 30, 2011 7:06 am

Mam jeszcze jedno dla pana panie Kramarczyk:

viewtopic.php?f=4&t=13522&p=33289#p33289
Publikowalismy te materialy wielokrotnie ale widze ,ze dyskusja z panem wyglada podobnie jak dyskusja z obroncami holo-mitu:"powtarzajcie swoje klamstwa az do oporu bo moze traficie do tych ,ktorzy nie znaja jeszcze prawdy"
Tyle tylko ,ze takich do ktorych prawda jeszcze nie dotarla w TYM forum pan nie znajdzie :D

Article 1, Section 8 of the US Constitution specifically says that Congress is the only body that can "coin money and regulate the value thereof." The US Constitution has never been amended to allow anyone other than Congress to coin and regulate currency.

[Paragraf 1 ,czesc 8 amerykanskiej konstytucji mowi ,ze jedynie kongres ma prawo do"bicia monety i ustalania jej wartosci".Amerykanska konstytucja NIGDY nie byla zmieniona tak aby ktos inny niz kongres mial takie wlasnie prawo-Jerzy]

Widzi pan ,panie Kramarczyk czy mam panu powiekszyc?

Ask your representative, in light of that information, how it is possible for the Federal Reserve Act of 1913, and the Federal Reserve Bank that it created, to be constitutional. Ask them why this private banking cartel is allowed to reap trillions of dollars in profits without paying taxes. Insist on an answer."

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Postprzez Adam Kramarczyk » Pt wrz 30, 2011 10:04 am

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):W zwiazku z tym ,poniewaz jest pan goracym obronca i oredownikiem najwiekszego zydowskiego kantu ...

To zwykłe pomówienie, nigdy nie byłem i obecnie nie jestem obrońcą, a już na pewno orędownikiem jakiegokolwiek kantu.

Bo na razie przedstawia pan ich jako normalny bank,ktory nie ma ani wiecej ani mniej wladzy nad nami niz przecietny bank na rogu ulicy.
ps.Nie wiem czy Pan wie ale zielone kwity drukowane przez te zydowska manufacture sa nielegalne w swietle amerykanskiej kontytucji?
[/quote]
A mimo to Ameryka i gospodarka światowa, posługuje się nimi skutecznie od prawie stu lat (!?!). W obecnej rzeczywistości, czy nam się to podoba czy nie, w całym środowisku finansowym świata, firma FED.RES., jest uznawana za bank centralny ameryki, podobnie jak Bank Anglii w Wielkiej Brytanii, czy NBP w Rzeczypospolitej, jest uznawany za bank centralny Rzeczypospolitej, wszystkie one, mają za zadanie emisje banknotów i monet narodowych, i ustalanie stóp procentowych lokat, dla banków komercyjnych działających w danym kraju. Tym właśnie różnią się od banków komercyjnych, które takiego prawa nie mają, problemem są jedynie przesłanki działalności emisyjnej, i procentowej, czyli "ochrona stabilności waluty", przez sterowanie ilością pieniądza w obiegu, i wartością obciążeń kredytowych.
Jednakże, obiektywnie rzecz ujmując, zawirowania w świecie finansów, to wynik sytuacji powodującej że, pieniądz stał się niewielką częścią rynku finansowego, na którym wprowadzono zastępcze środki płatnicze jak, akcje i obligacje, weksle, czy kreację kredytu konsumenckiego, to ich zmieniająca się wartość powoduje zmiany siły nabywczej pieniądza emisyjnego. I nawet największa zgraja "żydowskich i nieżydowskich, bankierów", nie jest w stanie zapanować nad tak dynamicznym rynkiem instrumentów pochodnych, które de facto, nie są wymysłem żydów.
Czego to dowodzi? Ano tego że, należy zlikwidować wszelkie formy fizycznych kwitów bankowych (fizycznego pieniądza), i instrumentów pochodnych, uznając je wreszcie za nielegalne i wprowadzić ekonomiczny miernik wartości (najlepiej matematyczny, i ściśle pod kontrolą społeczeństwa księgowany): umowną jednostkę rozliczeniową, opartą na wartości, posiadanych rzeczywistych surowców naturalnych i ludzkiej pracy fizycznej oraz intelektualnej, włożonej na ich pozyskanie, oraz zaspokajającą podstawowe potrzeby ludzkie. Po prostu, ekonomia finansowa, powinna zaczynać się tam, gdzie powstaje zaspokajana podstawowa potrzeba ludzka.
Ostatnio edytowano Cz paź 13, 2011 12:37 pm przez Adam Kramarczyk, łącznie edytowano 3 razy
Adam Kramarczyk

Postprzez Adam Kramarczyk » Pt wrz 30, 2011 10:20 am

Jerzy Ulicki-Rek napisał(a):Mam jeszcze jedno dla pana panie Kramarczyk:

viewtopic.php?f=4&t=13522&p=33289#p33289
Publikowalismy te materialy wielokrotnie ale widze ,ze dyskusja z panem wyglada podobnie jak dyskusja z obroncami holo-mitu:"powtarzajcie swoje klamstwa az do oporu bo moze traficie do tych ,ktorzy nie znaja jeszcze prawdy"
Tyle tylko ,ze takich do ktorych prawda jeszcze nie dotarla w TYM forum pan nie znajdzie :D

Article 1, Section 8 of the US Constitution specifically says that Congress is the only body that can "coin money and regulate the value thereof." The US Constitution has never been amended to allow anyone other than Congress to coin and regulate currency.

[Paragraf 1 ,czesc 8 amerykanskiej konstytucji mowi ,ze jedynie kongres ma prawo do"bicia monety i ustalania jej wartosci".Amerykanska konstytucja NIGDY nie byla zmieniona tak aby ktos inny niz kongres mial takie wlasnie prawo-Jerzy]
[/color]

To tym bardziej, wewnętrzna sprawa Ameryki, skoro nie chce im się emitować własnej waluty, i robią to za pośrednictwem firmy prywatnej. Dziwi tylko fakt że, blisko pół miliarda ludności, nie potrafi nic z tym zrobić, zachowując się jak marionetki.
Adam Kramarczyk

Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Pt wrz 30, 2011 10:27 am

"A mimo to Ameryka i gospodarka światowa, posługuje się nimi skutecznie od prawie stu lat (!?!).

W obecnej rzeczywistości, w całym środowisku finansowym świata, firma FED.RES. jest uznawana za bank centralny ameryki, podobnie jak Bank Anglii w Wielkiej Brytanii, czy NBP w Rzeczypospolitej, jest uznawany za bank centralny Rzeczypospolitej, wszystkie one, mają za zadanie emisje banknotów i monet narodowych, i ustalanie stóp procentowych lokat, dla banków komercyjnych działających w danym kraju.
Tym właśnie różnią się od banków komercyjnych, które takiego prawa nie mają, problemem są jedynie przesłanki działalności emisyjnej, i procentowej, czyli "ochrona stabilności waluty", przez sterowanie ilością pieniądza w obiegu, i wartością obciążeń kredytowych."

Dawno juz nie czytalem -po polsku -takiego zydowskiego belkotu.
System rzeczywiscie dziala bardzo skutecznie od ponad stu lat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dla Zydow.
Dzieki temu systemowi poprzez " ochrone stabilności waluty", przez sterowanie ilością pieniądza w obiegu, i wartością obciążeń kredytowych" doprowadzili do ruiny USA i pol swiata.

Drogi panie.

W tym forum nie ma miejsca na zydowska ,bezczelna ,zaklamana propagande.
A tym wlasnie jest m.innymi.panski ostatni wpis .
Prosze to wziac pod uwage.

O ile poprzednio mialem watpliwosci co do panskich intencji to panskie peany ,(wbrew faktom historycznym,ktore pan tak lubi)gloryfikujace najbardziej zbrodniczy zydowski przekret XX wieku poznawiaja mnie wszelkich iluzji.

Od chwili obecnej panska obecnosc tutaj jest niemile widziana.

Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NIEZALEZNY UNIWERSYTET INTERNETOWY/Independent Internet University